Site
   Főoldal
   Használati útmutató és Szabályzat
   GY. I. K.
   Üzenőfal
   Kérések, kérdések
   Játékostárs keresés
   Szerepjáték
   Fanart
  
Fanfiction
  

Kapcsolat

  Bejelentkezés

Felhasználói név:

Jelszó:


Adatok megjegyzése

Regisztráció             Jelszó emlékeztető

  Közlemények
   Árvácskák

További közlemények...

  Chatbox

  Linkek

animeszerepjáték.hu (az oldal buttonja)

AnimGO (anime és manga ismertetők, feliratok)

baktimi.webs.com

Stuff

Bleach Online Szerepjáték

Yaoi Hungary

További linkek...


Szerepjáték
(Hentai)

<<1.oldal>> 2. 3. 4.

Aya-chan2016. 05. 13. 16:08:36#34296
Karakter: Leyre Farrel
Megjegyzés: ~Lyának


 

Nem tudom illik e zavarba jönnöm egy fiatal hölgy szuggeráló tekintetétől, azt hiszem nem, hiszen azért figyel, mert még idegen vagyok, nem kívánatos az ő saját világában, így arcomra erőltetem mosolyom, mely egy kissé zavart lehet. Hozzá kellene szoknom az ilyesmihez, hiszen az órákon megannyi szempár követi a mozdulataim, ez a lány mégis olyan áthatóan néz, mintha azt várná, átváltozom valami sokkal bájosabbá, kellemesebbé, olyanná, amit ő szeret vagy éppen azzá, akit szeret. De sajnos ilyen metamorfózisra nem vagyok képes a fizikai síkon, így igyekszem semleges arcot vágni és inkább megkérni újdonsült diákjaimat, hogy tartsanak egy rövid bemutatkozást. Mikor Lyára kerül a sor, nem válaszol, de nem is lepődöm meg.
- Lya, az a kérés, hogy mutatkozzunk be pár szóval röviden, és ahogy mindig, mondjuk el két mondatban a véleményünk a feladott és az ajánlott könyvről – pajkos barátnője visszarántja őt a kelletlen valóságba. 
- Ah... igen... – tekintetem felé fordítom és igyekszem is figyelni, de gondolataim hirtelen Lewis Carrollnál kötnek ki. Ilyennek képzelem Alizt azt hiszem, pontosan ilyennek, mint ez a kislány - Lya Lusin, 17 éves, a Szent Theresa Gimnázium harmadéves hallgatója. Az író klubba csak hobbiból járok, jobban szeretek olvasni, mint írni, de érdekel az írás, mint kíváncsi kívülállót. A két olvasott könyv: Hans Fallada - Halálodra magad maradsz és Elliot Arnold - A virrasztás éjszakája. A véleményem tömören: Arnold műve emléket állít egy népnek, ahol az emberek bátrak voltak, hogy fellépjenek olyasmi ellen, ami az erkölcsi értékeikbe ütközött, hősi emlékmű, s bár sok helyen izgul az ember, alapvetően a hősiességen a hangsúly. Jobban kirajzolódik a veszély ugyan, de inkább hasonlítanám a mai amerikai filmekhez. Fallada könyve ugyanannak a kornak hasonló problémáiról szól, csak a kisember szemszögéből. Nem érezzük annyira a veszélyt, sem nem hajt akkora hasznot az ellenállás, amit a két idős ember, férj és feleség kifejt, mégis jobban megismerhetjük az egyszerű ember körülményeit. Nekem személy szerint ez a második könyv jobban tetszett, ezzel kapcsolatban is írtam fogalmazást. 
- milyen összeszedett mondatok, egy pillanatnyi esélyünk sincs közbeszülni. De talán nem is lenne mit. - Nehéz lenne ezt a két merőben más könyvet összehasonlítani jobban pár mondatban. Mindkettő második világháborús, az egyik a dán megszállás alatt játszódik, még pontosabban a német kísérlet a zsidók deportálására, és a dánok ellenállása, zsidó polgártársaik kimentésének története. A másik könyv jóval előbb kezdődik. Még a második világháború elején, mikor a németek még a francia fronton elért sikereket ünneplik, egy német házaspár elvesztik gyermekük, aki a fronton halt meg. A hír elindít egy folyamatot, s bár a házaspár sosem volt Hitler párti, nem is voltak ellene, éltek a saját kis világukban, ahonnan most kiszakadnak, hiszen életük kis értelme, a fiuk eltűnt belőle, s felveszik a kesztyűt a rendszerrel szemben, képeslapokat kezdenek írni rendszerellenes üzenetekkel. Egészen más jellegű tett ez, mint más embereket, akiket vallásuk miatt megkülönböztetésben részesítenek, és ki akarnak irtani, menteni, ugyanakkor mégis mindkettő arról szól, hogyan győzi le az ember saját magát, a saját félelmeit, és mert tenni akár az életét veszélyeztetve is. Márpedig ez a témakör rengeteg mindent megmozgat az emberben. Bennem legalábbis annyi mindent, hogy talán egy nap sem lenne elég, hogy mindent kibeszéljek magamból, s a két nap se, amit emésztgettem a két művet, hogy igazi egységgé érjen össze bennem ez a rengeteg mondanivaló.
Mivel Lya keveset beszél az irodalomórán, így egészen megrendülök kibontakozó gondolatain. A mai tizenévesek nem rajonganak a háborús irodalmakért, persze senki sem rajong a háborúért, de maga a téma minden borzalma ellenére is unalmas lehet, tudjuk mi az eleje, vége, közepe, legfeljebb izgulhatunk, hogy a szereplő túléli e avagy sem, így nem is csodálkozom, hogy kevesen választanak ilyen művet, csodálkoztam is, hogy Cathrin ezt adta fel, de tudhattam volna, hogy ezek a fiatalok mások, mint a gimnáziumban. Érettek, választékosan beszélnek, felnőttek olyan témákhoz, melyektől egy átlagos tini agyvérzést kap. Be kell valljam, kellemes csalódtam, főleg Lyában, mert nála volt viszonyítási alapom, hiszen tanítom. Ki gondolta volna, hogy ezt a lányt, aki álló nap csak zenét hallgat, ily mértékben leköti az irodalom. A legtöbb elemző esszéje, novellája szinte kivétel nélkül mind remek, de írásban a legtöbb műkedvelőnek sokkal könnyebb kifejeznie magát, és azt hittem Lya is ezen emberek közé tartozik.
Úgy tűnik, tévedtem.
A továbbiaknak borzongásom csak fokozódik, éles elméjű és szavú fiatalokat nekem mindig öröm hallgatni. Na, nem mintha én öreg lennék…
Clarence, Arnold és Tom elképesztően különbözőek. Ha nem tudnám, hogy mindenki ugyan azt a művet olvasta, most bajban lennék. Tudom, hogy mindenki más szemszögből közelít, de hogy ennyire? Minden íráson átüt a személyiségük, melyet, még ha nem is ismerek annyira, most úgy érzem, egy kicsit közelebb kerültünk egymáshoz.
Mickhaela kirívó eset. Mangamániás leányzó, és nagyon őszinte, ő egy picit sem burkolta, hogy ostobaság volt ezt a két művet feladni… beszámolója felénél majdnem hangosan felnevetek, olyan komikusak a gesztusai, de persze visszafojtom gyermeki énem.
- Akkor már csak én vagyok – veszem át a szót - Szólítsatok nyugodtan csak Leyre-nek, A Szent Theresa Gimnáziumban tanítok irodalmat és művészettörténetet. 
Azt hiszem az én bemutatkozóm itt kis is fújt, így inkább rátérek a műre. Melyet persze nem olvastam el, még is azt mondom, az egyiket elolvastam, a másikat pedig régebben, ne tűnjek már végtelenül felkészületlennek. De a szomorú igazság az, hogy egyik művet sem most olvastam, talán 3-4 évvel ezelőtt, ám a tagok felolvasásai segíttettek visszanyerni a fontos információkat. Igyekszem nem a tényállásokat rögzíteni, de tanárként nehéz dolgom van, a megszokás hatalma erősen a markába tart, ezért ha nem is annyira nélkülözhetetlennek, de fontosnak tartok megjegyezni néhány élettörténeti sajátosságot, mely az írókhoz kötődik. Ez jobban segít megérteni a műveket s annak miértjeit. Mickaela tekintete végig nagyon figyelőnek mutatkozik, talán azért, mert ő aztán teljesen máshonnan közelítette meg a dolgot, ezért a rövid élettörténeti sajátosságok, melyekről beszélek, felkeltik az érdeklődését. Mivel hozzá vagyok szokva a „belemagyarázó” és „megmagyarázó” stílushoz, ezeket nehéz levetkőznöm, de mikor látom, hogy lankadni kezd a figyelem, rátérek az érzelmi hivatkozásokra, melyek szintén akadtak bőven a könyvekben. Mindig azt szoktam mondani, ha valamit nehéz megértenünk egy műben, próbáljuk megközelíteni érzelmi szempontból. A túlzott szentimentalitás ilyen esetekben igazi mankó lehet. Gyerekeknek nehéz megbirkózniuk olyan történelmi eseményekkel, melyek a XXI.században talán már elképzelhetetlenek lennének, így gyakran javaslom, hogy próbáljanak meg minél jobban belebújni a karakterekbe, ha kell, olvassanak hangosan, változtassák el a hangjukat.
Minél többet beszélek, annál jobban élvezem. A kezdeti feszültségek immár teljesen eloszlottak.
- Ennek ellenére úgy gondolom, mindkét könyv arról szól, hogyan lép az ember túl saját magán, és válik ilyen vagy olyan hétköznapi hőssé az elvei mentén, akár az életét is kockáztatva. Teljesen más a két "hőstett", de mind a kettő lelkierőt kíván, felülemelkedést az egyéni érdekeken a közösség érdekében, s tulajdonképp mind a kettő kimondja, hogy bárkiből lehet hős. – Bumm, most aztán igazán belecsapunk a lecsóba. Mindenki elkezdi felvázolni a saját kritikáit, véleményét, az eszmefuttatások azonban korántsem rosszindulatúak, mely a gimnáziumban gyakori hiba a diákok közt, nem itt nagyon is meggondoltak és reálisak. Mikor nem értünk egyet, nehéz úgy fogalmazni, hogy ne sértsük meg a másikat, itt azonban fel sem merül az a tény, hogy mondjuk, Arnold elküldje Tomot melegebb éghajlatra, amiért merőben más véleményen vannak. Ez a szenvedély sokkal inkább közelebb hozza őket, nem bomlasztja meg a kötelékeket, sőt szorosabbra varázsolja azokat. Mire észbe kapok, már engem is támadnak, s én is szúrok, alig veszem észre magam, csak úgy záporoznak az érdekes meglátások, csupán egyvalaki nem hajlandó megszólalni. Lyán látom, hogy hiába van jelen s ért mindent, valamiért nem akaródzik megosztania semmit. Miattam lehet vagy mindig is ilyen volt?  
Kifulladásig riposztolunk, míg végül belátjuk, hogy így nem jutunk egyről a kettőre, jöjjenek a művek. Teljes egyetértés alakul ki ismét. Először azok a tagok olvasnak fel, akik a jövőben az írás művészetével szeretnének foglalkozni, így rájuk egy picit több időt szánok. Talán kissé szigorúbb véleményt is alkotok, mint azokról, akik kedvtelésből írnak. De hát, ennyi kritikát el kell viselnie az embernek.
Mikor Jess következik csak úgy árad belőle a nőies vonzalom és kisugárzás. Nagyon temperamentumos, ez az írásán is remekül átjön, nem is beszélve a gesztikulációiról. Hozzá kell szoknom Jesshez… igen. 
- Mondd, Leyre, te is írtál valamit? – kibújik a szög a zsákból.
- Tulajdonképpen úgy gondoltam igazságosnak, ha én is megpróbálkozom valamivel. 
Na, ezt viszont nem felejtettem el! Sőt mi több, sokat is foglalkoztam vele, igazság szerint nem szerettem volna kellemetlen helyzetbe kerülni, hogy olyan írást mutatok fel, amiről nem lehet példát venni, ezért néhány órát rászántam a megírásra. Egészen jól sikerült, s ez mi sem tükrözi jobban, mint a csodálkozó tekintetek és a hallgató arcok.
- Ez... – vagy mégsem lett annyira jó, ezért van ekkora csönd? - Szívbe markoló, és csodálatos, egy egészen másik szint, mint amit eddig itt megütöttünk, teljesen magával ragadott. 
Tekintetem a visszafogott, de őszinte hang felé irányítom, s talán egy kicsit többet is időzök rajta, mint kellene. De amit mondott, ahogy mondta… majdhogynem zavarba jövök, ám ez az érzés nem igazán tud eluralkodni rajtam, rögtön megrohamoznak kérdésekkel, melyekre nehéz válaszolni. Hogyan, miként, miért? Csak úgy ostromolnak, s én igyekszem készségesen válaszolni arra is, amire nem igazán szeretnék. Milyen érzések uralkodtam bennem, mikor írtam? Kire gondoltam? Ezek személyes dolgok, s bár tudom, hogy ez nem a gimnázium, itt nem tanár vagyok, hanem egyfajta tag, mégis, valamilyen szinten úgy érzem, meg kell őriznem az inkognitómat. Nem tárulkozhatok ki oly’ mértékben, mint ők. Nem is feladatom persze, hiszen ez róluk szól, de elengedhetetlen, hogy ne tárjak fel néhány információt, de jobb vigyáznom. Egyszer már belekeveredtem egy hasonló kellemetlenségbe, ami majdnem tönkretette az életem… figyelmesnek kell lennem. De nem tudom mi lesz, ha már az első alkalmon ilyen mély érzéseket vitatunk meg. Talán elkél egy pszichológus… mindenesetre, igyekszem ráterelni a szót inkább a technikai és nyelvtani részre, ők pedig kapva kapnak az alkalmon. Lya, azonban ismét passzívvá válik, így mikor elfojtom a következő kérdéskört, megkérem Lyát, hogy olvassa fel a művét. Szeretném bevonni.
Elkerekedett szemmel figyel. Rosszat mondtam?   
- Én... nem szeretném felolvasni – Ohh, hát előfordul az ilyesmi, mindenkire rátörhet a lámpaláz. Azért kár, szívesen meghallgattam volna.
- Ugyan, nem kell... – be sem tudom fejezni a mondatot, mely akár csak egy kicsit is megnyugtathatná Lyát, ugyanis virgonc barátnője máris letámadja. 
- Emlékezz, nincs olyan, hogy nem olvasom fel, ezt a szabályt még Cathrin hozta, de attól, hogy nincs itt, még él. Nekem se sikerülnek ezek jól mindig, mégsem hisztizek. 
Úgy hiszem Jess az egyetlen, akitől Lya elfogadja ezt a tapintatlanságot, így sóhajt és füzetével teljes arcát eltakarva kezd bele a történetbe. Figyelek, várom a katarzist, az élményt, de hiába. A történet bájos, felkelti az ember érdeklődését, de nincs benne elég erő. Gyengének tartom, meglehet azért, mert nem egy fogalmazást olvastam már tőle, így pontosan tudom, mi az, amit el lehet várni Lyától. Ez a lány tehetséges, azonban úgy látom, érzelmileg annyira instabil, hogy igazi „hangulatíró”. Ami nem feltétlenül rossz, de…
- Nem is volt olyan rossz, ezért kár volt hisztizni – nem volt rossz… az éppen nem volt, de a közelében sincs annak a szintnek, amit elvárok tőle.
- Nem, ez nem jó, hiányzik belőle a legfontosabb. Az ötlet aranyos lenne, magával ragadná az embert, de az orosz realizmusról írt esszédbe háromszor annyi élet szorult, mint ebbe a kis novellába. Olyan, mintha csak összehánytad volna a szavakat, még a rád jellemző választékosság és gördülékenység sincs meg benne. Mármint... – elszalad velem a ló. Igen, elvárok dolgokat tőle, mert tudom, hogy képes rájuk, hogy megvan benne a lehetőség. De most nem az iskolában vagyunk és ezt olyannyira elfelejtettem, hogy azt hiszem nem csak Jess volt tapintatlan, én is átléptem egy határt. 
- Tényleg! Végre értem, mi volt mindig furcsa Lya fogalmazásaiban! Azzal nyugtatgattam magam, hogy valahogy tehetséges, de mégsem, de most így belegondolva minden fogalmazásából hiányzott az a kis csipet, amit az író beletesz saját magából.
- Mert nem akarok tehetséges lenni, nem érdekel az írás – először hallok ilyen erőteljes kijelentést tőle. Nem akar tehetséges lenni, de az. Nem érdekli az írás, de nem egyszer mutatta az ellenkezőjét. Szeretnék javítani a helyzeten, ám mikor felhúzza a fülhallgatóját az egyértelmű jelzés mindenki számára. Itt a vége és ne tovább. Sóhajtok, de nem kezdek megjegyzéseket tenni, elvégre én is hibás vagyok. Ostobaság volt így letámadni, azzal az okkal, hogy „elvárom” tőle a jobb műveket. Nem várhatom el tőle, itt nem… 
- Leyre, ne szóljunk neki, azért
- Nem szükséges Jess. – mosolygok, majd előveszem az anyagot, amit szeretnék feladni. Mára éppen elég volt neki ennyi. – Nos, első közös szeánszunk a következő tényeket világította meg nekem. Képesek vagytok a komoly szépirodalmi művek profi elemzésére, rendkívüli történeteket tudtok írni, és ami a legfontosabb, hogy tisztelitek egymást és egymás véleményét. Ez nagyon fontos. – jelentőségteljesen tekintek körbe, mintegy jelezvén, hogy szeretném, ha ez nem szakadna meg, még akkor sem, ha valaki úgy dönt passzív hallgató marad. – Az, hogy jól éreztem magam nem kifejezés. Köszönöm az aktív részvételt és, hogy engem is bevontatok. Rendkívül jól esett. Viszont, lesz néhány dolog, amit én máshogy fogok csinálni, mint Cathrin. Szeretnék még több interakciót bevinni a körbe. Nem mindig természetesen, de néha nem árt a változatosság.
- Hogy legyünk még ennék is interaktívabbak? – kérdezi Tom.
- Hidd el, lehetünk. Következő alkalommal meglepetéssel készülök, amit éppen ebben a pillanatban eszeltem ki. Jó lesz, majd meglátjátok. – kacsintok, majd keresgélni kezdem azt a papír fecnit, amire szorgosan felírtam, mi lesz a következő feladat. De persze a lakáskulcsomon és néhány zsebkendőmön kívül semmi nem kerül elő. Mit is találtam ki? Hmm…ja igen! – Cathrin olyan regényeket, antológiákat adott nektek, amik kötődnek az iskolai tananyagokhoz, én viszont más vizekre is eveznék veletek. Ez többek között azért is lesz jó, mert vannak köztünk olyanok, akik már nem tanulnak. Na de, a mű. – mindenki megfogja a tollát, ceruzáját. – Tan Twan Eng: Az Esti Ködök Kertje. Ez az egy lesz.
- Hogyhogy ez az egy? Miért csak egy?
- Így nem lehet összehasonlítani…
- És elvileg ma én ajánlok könyvet – Oh, el is felejtettem, hogy így szokott menni a kör. Igyekszem mentegetőzni, megértéseket kérni, de hát szeretnék változtatni egy picit így igen eltökélten magyarázok, míg végül sikerül meggyőznöm mindenkit, hogy elég az egy mű és az egy alkotás.
- Szeretném, ha figyelmesen olvasnátok. Ez a könyv rendkívüli, egy nagyon erős nő sorsáról szól, akin az élet olyan sebeket ejtett, melyet az idő is csak ímmel-ámmal gyógyíthat be. Úgy gondolom, ez a könyv nagy hatással lesz rátok. Nem túl vidám, sőt… de érdemes elolvasni. A fogalmazás témája pedig az emberi kapcsolatok. Itt nagy szabadságot kaptok, lehet az apa-lánya, barát-barátnő, én és a kutyám stb. akármi. Csak azt kérem, hogy legyetek őszinték. Ez nagyon fontos. Természetesen nincsenek megkötések, jöhetnek a rajzok, versek s egyebek. Ez már csak rajtatok áll.
Kapok még néhány kérdést, aztán idővel az egész társaság összeszedi a holmiját, majd Lya kivételével mind távoznak. Én is összeszedem magam, de mikor elérek a lépcsőfordulóba, megtorpanok. Nem hiszem, hogy jó ötlet itt hagynom, elvégre, ha nem is konfrontáció, némi kellemetlenség volt köztünk, amit nem jó lebegve hagyni. Inkább megvárom…

* * * 
Nem tudom mennyi idő telhetett el, de én alig két percnek érzem. Folyton azt a három mondatot gyakorlom magamban, amit mondani szeretnék, s mikor elé állok, valahogy minden a torkomon ragad.
- Mr. Farrel? – mintha egy olyan gyógyszer nevét ejtené ki, amit a világ összes kincséért sem venne be.  
- Elnézést, hogy csak így... Azt hiszem, sikerült valami nagyon rosszat mondanom korábban, nem állt szándékomban, és szerettem volna bocsánatot kérni. Míg várakoztam, gondolkodtam, hogy tehetném jóvá, de nem jutottam semmire.
- Ne kezeljen rejtvényként, amit meg kell fejteni – hogyan máshogy kezelhetném? A rejtvényre az ember kíváncsi.
 - És írjon valamit megint következő foglalkozásra. Az sem baj, ha  következő foglalkozás után áttérnénk a 20. század eleji "izmusok" könyveire. Az a kedvenc korszakom az irodalomtörténetben.
- Ajánlhatná akkor te a következő alkalommal – vetem fel, bár nem értem minek mikor épp most szakítottam meg a megszokott eljárást.
- Nem én jövök, de Kafka Átváltozását nagyon szeretem. Többször is meghallgattam már különböző felolvasásokban. A kedvencem Patricia McKansy***felolvasása, nagyon tehetséges színésznő, és szerintem a hangjátéka elevenné teszi az egész művet. Egész a csontig hatol.
- Hmm, érdekes ízlésre vall, hogy kedveled. Nem szokták szeretni a diákok. De megjegyeztem – a fiúkat egyáltalán nem szokta érdekelni, a lányok pedig inkább undorodnak a csótánnyá változáson. De persze itt Lyáról van szó és ő nem egy átlagos diák. Meglátja azt, ami a legtöbb szemnek láthatatlan.
- Tudja, Mr. Farrel, olyan furán mosolyog mindig. Valamiért késztetést érzek arra, hogy megvigasztaljam Fodor Ákos magyar haikuköltő szavaival: "minden veszteség/ fájdalomba csomagolt / megkönnyebbülés."
- Hmm… ennek biztosan van valami oka. De meglehet, csak azért érzel így, mert nem ismerjük egymás eléggé. – felveszem eddig kezemben heverő kabátom. – Új szemmel nézni / a régi képre: ez a / mi alkotásunk. (Fodor Ákos: A teremtmény éneke)

***

Hétfőn, az iskolában kollégáim nagy elánnal kérdezik, hogy milyen volt az első alkalmam, mint Irodalmi Klubvezető. Talán többször használom a lenyűgöző és csodálatos szavakat, de nincs mit tenni, igazán magával ragadó egy társaság.  Elmondom, hogy mennyire intelligensek, mennyire szenvedélyesek, hogy tele vannak ambícióval, tudásvággyal, s mindemellett még tisztelettudóak is. Persze van, aki arra is rákérdez, amire én nem szerettem volna kitérni.
- És az az örmény kislány? Lya? Ha jól tudom, az ő osztályát te tanítod irodalomból. Kíváncsi vagyok arra a kislányra, nagyon szófukar. És mindig zenét hallgat… eléggé szokatlannak találom a viselkedését. Inkább közösségbomlasztó az ilyen passzivitás, nem gondolod Leyre? – Emma mindig is hangot adott Lya iránti nemtetszésére, és bármennyire is szeretném, nem védhetem meg az érdekeit annyira, mint kellene. Kellemetlen helyzetbe hoznám őt is, magamat is. Csak elintézem egy mosollyal, nem óhajtok erről beszélni Emmával. Ő az egyetlen olyan ember itt, akivel semmiről sem szeretek beszélni. És ennek nem a matematika tantárgy az oka, ami tőlem olyan távol áll, sokkal inkább a viselkedése. Belőlem nehéz ellenszenvet kiváltani, de ő az a típus, aki egyetlen mondattal képes sírba tenni.
Szerencsére a csengő megment a további csevejtől, így összeszedem a könyveim és indulok az órámra.
Ma reggel egy barátom, aki szintén irodalomtanárként dolgozik, átdobott egy emailt, amiben amatőr irodalmároknak szóló versenyről van szó. Háromfordulós, novellákat kell írni, de a témát csak az előző forduló előtt kapják meg a versenyzők. Azt kéri én is induljak rajta, legyen ez egy verseny köztünk. Peter jó barátom, és mivel elég távol lakunk egymástól, így kevés időt tudunk csak együtt tölteni, éppen ezért nincs szívem nemet mondani neki. Imádja az ilyesmiket. Egy percig arra gondolok, hogy talán ő is indulhatna… aztán elhessegetem a gondolatot.
Mikor belépek a terembe hangos jó reggelt koszorú fogad, nyájas „hogy vagyunk tanár úr?” zeng a teremben. Ravasz, tudják, hogyan lehet rám hatni, de attól tartok ide ez már kevés lest.  Mikor megkérdezem, hogy mindenki felkészült e a nyelvtanfelelésre, a vidám hangok egy szempillantásra elhalkulnak. Aztán jön a könyörgés, de olyan elkeseredetten, mintha legalábbis mindenkit a Taigetoszról szeretnék lehajítani.
- Azért ennyire nem szörnyű a helyzet. – nevetek, majd kinyitom a naplót. – Kaptok még 10 percet a felkészülésre, addig beírom a hiányzókat. Ha van önként jelentkező, akkor szívesen meghallgatom.
- Lya, nem mentenél meg minket a gyötrelmektől? – kiált fel Jamie, mire felkapom a fejem.
- Nincs is bent ma te hülye.
 - Ó, a fenébe. Akkor végünk.
- Jamie, nem leszünk jóban, ha ilyen szavakat használsz. – pirítok rá, majd tekintetem Lya üres székére réved. Nagyon ritkán szokott hiányozni. Remélem nem a múltkori miatt. Mikor befejezem az adminisztrálást, azon kapom magam, hogy tördelem az ujjaim. Idegesség kezd eluralkodni rajtam, ami egyáltalán nem rám vall. Valószínűleg csak beteg, semmi több, nem kellene ennyire megrendülnöm.
De akkor miért érzek égető érzést a torkomban? Miért szorítom ökölbe a kezem? Olyan, mintha… mintha felelősséget éreznék érte, pedig nem kéne, hogy így legyen. Abszurd.
- Áhh. – dünnyögöm magam elé, majd az osztályra nézek. – Tehát nincs önkéntes. Hát jó. Akkor a Sors legyen kegyes hozzátok. – véletlenszerűen nyitom ki a naplót. – Jamie Camball. Ó, barátom, hát most mond meg. – mindketten nevetünk, de míg én a helyzet komikumán, ő kínjában – Gyere ki, segítek. – bátorítom. Nem szoktam szigorúan feleltetni, ez köztudott rólam. Jamie fifikás diák, biztosan feltalálja magát.

Óra után visszamegyek a közös tanáriba és leülök a helyemre. Alex, Lya osztályfőnöke, aki egyben francia tanára is, velem szemben ül, némiképp közös az asztalunk. Egy ideig rágódom, nem kéne e megkérdeznem, hogy Lya miért hiányzok, de aztán rájövök, hogy nem tartozik rám. Vagy nincs abban semmi rossz, ha megkérdezem? Vagy…?
- Alex..
- Oui?
- Milyen változékony idő van ma. – jegyzem meg bárgyún mosolyogva. Alex felnevet, és igennel válaszol. Már hozzám szokott azt hiszem, így fel sem tűnik neki, hogy nem ezt akartam mondani.
Őrület, felfoghatatlan miért zavarodtam meg ennyire.
Felveszem az előttem lévő dolgozatok egy részét és javítani kezdek. Ez talán eltereli a figyelmem.

5 órával később kelek csak fel a székemből. Már amennyire fel tudok kelni… teljesen elgémberedtem. 2 osztály dolgozatát javítottam ki, néhány pillanatban még meg is haltam, egyes diákok annyi ostobaságot össze tudnak hordani, hogy szívszélütést kapok. Többek között ezért szeretek tanár lenni… hiába borzadom el néhány válaszon vagy megfogalmazáson, valahogy a végén csak mosolyogni tudok.
A tanáriban már csak én vagyok bent, ezért utolsóként lekapcsolom az összes villanyt, becsukom az ablakokat, majd felveszem a kabátom és végre én is hazaindulok. Mikor kilépek az ajtón, kelletlenül tapasztalom, hogy megint szakad eső és koromsötét van. Persze nálam nincs esernyő, messze is parkolok, így mikor odaérek az autómhoz, már csöpög rólam a víz. Októberben már jóval korábban sötétedik, nehezen szokom meg az átállást.

***

Este fél 12-kor még mindig fent vagyok. Azon gondolkodom jó ötlet volt e feladni Az Esti Ködök Kertjét, talán túlságosan hamar váltottam, jobb lett volna tartani a megszokott iramot…hamar elragadott a hév. Cathrin fele ennyire sem meggondolatlan én pedig máris fenekestül felforgatom az egész klub tevékenységét… jó lesz, ha a következő alkalommal is időben megjelenek, és az sem ártana, ha jobban felkészülnék. Leyre, ez a te bajod… szétszórt vagy és meggondolatlan.
Nyújtózom, egyet majd hirtelen ötlettől vezérelve úgy döntök, leugrom az éjjel-nappaliba valami édességért. Holnap 11kor kezdődik az első órám, addig még bőven van időm. Valahogy felélénkültem, talán még csellózni is fogok. Úgy is gyakorolnom kéne péntekre.

Autómmal alig 5 percet megyek és már elém is tárult a megszokott üzlet. Szeretek ide jönni, ami azt illeti, mindig ide jövök el, ha éjjel nem tudok elaludni…. a sorok közötti mászkálás valahogy megnyugtat. Most is, ahogy lerovom a tiszteletköröket egyre inkább úrrá lesz rajtam az álmosság. A halk alternatív rockzene, amit Jack, a pénztáros esténként hallgat, beszűrődik a fülembe és megnyugtatja csapongó gondolataimat. Lépteim tompán koppannak a padlón, a csokoládé és chips hangosan ütközik össze a kosaramban. Fizetés után meglepődve tapasztalom, hogy az eső ismét rákezdte. Hatalmas cseppek záporoznak, az ég mennydörög, a szél is feltámadt. Jó lesz, ha gyorsan hazaérek, nem szeretek viharban vezetni… még 5 percet sem.
Mikor kikanyarodok a parkolóból a buszmegállóban egy lányt látok gubbasztani a padka szélén. Sapkája szorosan a fejébe húzva, kezeit térdén kulcsolja össze. Szegény, biztosan lekéste a buszt. Haja hosszan terül el vállain, mikor autóm fénye rávilágít, lassan emeli fel fejét. Ismerős vonásokat fedezek fel, az apró alak csak néz felém. Az nem lehet… mit keresne éjfélkor egy buszmegállóban? Nem, az képtelenség, valami még is azt súgja, hogy ő az. Mire megmagyaráznám magamnak az ellenkezőjét, már kiszálltam a kocsiból és felé sétálok
Zene
- Lya… - szólítom meg, mintegy félig kérdőn, félig kijelentve. Hatalmas szemeit felém emeli, pilláiról néhány esőcsepp hullik fel. Teljesen elázott.
- Én… lekéstem a buszt.
- Értem. – néhány pillanatig csak némán nézek rá, míg végül kibukik a számon a következő felvetés - Hazavihetlek, ha szeretnéd. – amint kiejtem a mondatot, abban a szent pillanatban meg is bánom. Hogy is mondhattam ilyet? Szívem hevesen dobogni kezd, ahogy eszembe jutnak az emlékek, kezeim megmerevednek. Még is mit képzelek magamról… mit várok tőle, mit mondjon? Illetlenség azt mondani, hogy igen, elvégre a tanára vagyok, de nemet sem mondhat, ha már felajánlottam. Annyira idióta vagyok! – Ne haragudj, nem úgy gondoltam. – hangomba félelem szűrődik.
- Tudom, hogy nem. – hangja annyira halk, hogy szinte egybeolvad az esővel. Mikor feláll alig ér fel vállamig, tekintete nem kerüli az enyémet, nem értem miért én jövök zavarba.
- Felhívhatom édesapád. – ajánlom fel.
- Ne. Az nem lenne túl jó ötlet. Inkább… elmennék önnel, ha lehet. – tekintetét nem veszi le rólam, pásztáz.
- Persze, természetesen. Akkor… - kinyitom előtte az ajtót, egy pillanatra megtorpan, majd beszáll. Mit művelek?
Én is beszállok, majd maximumra kapcsolom a fűtést. Mindketten jól eláztunk. Míg Lya halkan elmagyarázza, merre lakik, igyekszem megnyugodni. Ha ezt valaki látta, egy kollégám, vagy egy diák akkor biztosan elveszítem az állásom, vagy rosszabb. El se kellett volna jönnöm a boltba, felnőtt férfi létemre néha még mindig olyan vagyok, mint egy gyerek.
- Sajnálom. Tudom, hogy ez nagyon kellemetlen. – kezeit összekulcsolja, miközben lágy ajkait fogai közé szorítja.
- Nem, dehogy, én csak
- Tudom, hogy az.
Tiszta, fehér vászon lennék előtte?
Míg megállok a pirosnál a csend alattomosan kúszik be közénk megkövesítve a feszült levegőt. Bekapcsolom a rádiót, egy alternatív instrumentális zene hangzik fel. Nem tekerem túl hangosra, hogy halljam Lya hangját, mikor magyarázza, hol forduljak el balra, vagy hol menjek egyenesen.
- Elkezdtem a könyvet. Nekem nagyon tetszik… Aritomo meglehetősen érdekes karakter.
- Szerintem is. Nagyon kedvelem.
Mindössze ennyit bírok kinyögni, így a további 20 percben, míg vezetek csak az eső kopogását és a halk zenét halljuk.
- A következő utcában lakom, ha itt megáll, az teljesen jó lesz.
- Rendben. – félreállok egy lámpa alatt. Az órára nézek, fél egy lesz mindjárt.
- Köszönöm. Nagyon kedves öntől. – pillant felém, de én képtelen vagyok ránézni. Szörnyű szégyenérzet tör rám. Nem lenne szabad itt lennem, az lett volna a helyes, ha nem veszem fel, de hát akkor még is milyen ember lennék? Hiába hadakozom magammal, már teljesen mindegy.
És… és mi van akkor, ha elmondja az iskolában? Nem, ő nem tenne ilyet. Róla is ezt hittem és még is. – Mr. Farrel. Nekem éppen olyan kínos ez az egész, mint Önnek, ezért azt hiszem az lesz a legjobb, ha leszögezzük, hogy ez egyikünknek sem egy előnyös helyzet. – hirtelen fordulok el az ablaktól, hogy ránézhessek. Vizes ruhái kissé rátapadtak a testére, így akaratlanul is, de végignézek rajta. Gyöngéd, karcsú alakja finoman mutatkozik meg, olyan akár egy törékeny pillangó.  Még csak gondolnom sem kellene erre…
- Lya, szörnyen kellemetlen helyzetbe hoztalak, nekem kell elnézést kérnem.
- Azt hiszem, én most inkább kiszállok. – nyitja ki az ajtót. – Köszönöm, hogy nem kérdezett semmit. Hogy nem oktatott ki. Kevesen állták volna meg.
Csupán rámosolygok, azt hiszem azzal az általa furcsának ítélt mosollyal, amivel a könyvtárban illetett, majd megvárom, míg befordul az utcájukba.
Ujjaim egészen elfehéredtek a kormányon, mire újra elindulok.
Ez az egész olyan… olyan….

***

A hét további részében minden a megszokott nyomvonalon halad. Tartom az óráimat, feleltetek, javítok, lassacskán az egész hétfői esetet elfelejtem, mikor Jane, az Igazgatónő behív az irodájába. Gyomrom összeszorul, mikor kipréselem magamból az igent, tenyerem izzadni kezd, legalább annyira, mint Jamienek a nyelvtanfelelésnél.
Az ajtó előtt toporzékolok mintegy tíz percen keresztül, előre keresem a kifogásokat, hogy én csak azért vittem haza, mert, vagy ó, az nem is én voltam, hanem a bátyám…
Nincs is bátyám.
Mit kéne mondjak, mikor előáll a kérdéssel? A legfontosabb, hogy Lya érdekeit védjem, nekem meg már úgy is mindegy lesz, szóval essünk túl rajta.
Beléptemkor kicsit sem lepődöm meg, mikor a szék támlája mögött nagy fülhallgatókat látok.
- Áhh, Mr. Farrel, jöjjön, foglaljon helyet, biztosan tudja miért hívtam. – Jane kissé rekedtes hangja nyájasan invitál a székbe, amit kelletlenül fogadok el. Vajon a munkanélküli segélyből meg lehet élni? Bár lehet arra sem lesz már szükségem.
- Igen, tudom Mrs. Goodman. És sajnálom, tudom, hogy
- Mr. Farrel, felesleges szabadkoznia, nem tehet arról, hogy Mr. Robertsonnak túl sok a dolga. – Lya fordul hátra, szemeivel egyértelmű jelzést küld felém, mely szerint óriási tévedésben vagyok.
- Igen, így igaz. Nos, örülök, hogy Alex már tájékoztatta a kialakult helyzetről. Sajnos a francia cserediákok miatt ő nélkülözhetetlen, ezért esett önre a választás. De azért nem árt megbeszélni a részleteket. – miről van szó? Nem értek semmit, hogy jönnek ide a francia cserediákok? Nem azért vagyok itt, hogy aláírjam a felmondásom? – Tehát, tisztázásképpen. Szeptemberben a Szent Theresa Gimnázium is bekerült ama nemes ösztöndíj programba, mely a fiatal tehetségek előre menetelét támogatja. Ennek tükrében minden érdemes gimnáziumban kiválasztásra kerül három harmadéves hallgató, akik részt vesznek egy négynapos programban, más diákok mellett persze, ahol támogatást nyerhetnek további tanulmányaikhoz. Öröm az ürömben, hogy bár ebben az évben tőlünk is kiválasztottak három diákot, csak egy tud részt venni a programban, bár ő sem szívesen, igaz Lya? Na, de, a másik két fiú diákokat fogad, így ők természetesen ezért dobták el a lehetőséget. Eredetileg Lya is visszavonulót fújt volna, de ki merne nemet mondani az Igazgatónő kérésére? – nevet hangosan, én meg bágyadtan vigyorgok. Jól értem a kialakult helyzetet? – Alex vezette volna a kis triót a programban, de mivel ő nem ér a franciák miatt, így egyetértően önt választottuk ki. Pompás, nem igaz? Abban a négy napban Mrs. Worth fogja helyettesíteni.
- Helyettesíteni?
- Mr. Farrel, ön olyan hóbortos! Hát persze, elvégre nem tud egyszerre két helyen lenni. – mi?
- A program Bathban lesz. Vidéken. – teszi hozzá Lya, majd feláll a székéből. Rápillantok, arcán egy cseppnyi öröm sincs, egyértelműen látszik rajta, hogy púp a hátára az egész cécó. – Én most visszamennék, földrajz órám lesz.
- Hogyne, csak tessék. – mikor csukódik, az ajtó lejjebb csúszom a székemben. Konstatálom, hogy félreértettem az egész szituációt, senki nem látott hétfőn, nem leszek munkanélküli, sőt plusz elfoglaltságot varrnak a nyakamba, ráadásul olyat, amire teljesen alkalmatlan vagyok.
- Jane… - kezdem kötetlenebb hangnemben, így, hogy már csak ketten vagyunk. – Ez nem jó ötlet. Tudod, hogy erre én vagyok a legalkalmatlanabb. Tudod, hogy így van.
- Éppen ellenkezőleg. És ne gyere nekem azzal…
- De igen, pontosan arről van szó! – kelek ki magamból – Gondolj bele, ha csak egy olyan ember is lesz a programban, akinek valamilyen kötődése van a Northlandi gimnáziumhoz, Lyát máris diszkrimináció éri egy olyan dolog miatt, amiben teljességgel ártatlan. Ezt akarod? Pont engem küldeni, óriási ostobaság.
- Leyre, több oka is van annak, hogy téged választottunk. Lya zárkózott lány, egyik tanárához sem kötődik olyan szinten, hogy bizalmat építsen ki vele, és ez ebben a programban elkerülhetetlen, elvégre ti ketten fogjátok képviselni a Szent Theresét… úgy tudom, jár hozzád az íróklubba.
- Az semmit nem jelent.
- De igen, neki igen. És azt akarom, hogy bárki, aki elhitte rólad azt az alattomos pletykát, tudja meg, hogy mi kiállunk melletted. Főként, ezért is küldünk oda… az iskola jó híre neked éppen olyan előnyös lesz, mint bármelyik tanulónknak. Ezzel egyértelműen bizonyítjuk, hogy olyan kisstílű fruskák gyanúsítgatásának, mint az a nem tudom kicsoda, mi nem hiszünk! És jobb lesz, ha megbarátkozol ezzel a gondolattal. Nem élhetsz örökre bűntudatban olyasvalami miatt, amit el sem követtél.

Egy darabig még ellenkezni próbálok, hogy legyen tekintettel mindkettőnkre és a helyzetre is. De hiába próbálom magyarázni, az egyik fülén be a másikon ki, hajthatatlan, mondván ez mindkettőnknek jót fog tenni. És na, ez, amit én nem tudok elhinni… szó esik még a jövő heti tájékoztatásról, az indulásról, szállásról, programokról, de az én hallásom már szelektív lesz. Kifogásokon gondolkodom. Én vagyok az utolsó ember, akinek ott kéne lennie.

***

 A napok gyorsan telnek, és csendesen, egyetlen egy szót sem váltok Lyával az óra eleji köszönésen kívül. Ő többnyire meghúzza magát a kis csigahéjában, én pedig tartom az óráimat. Egymás tekintetét is igyekezzük kerülni, ami elég könnyű, mivel az órai inaktivitása lehetővé sem teszi, hogy akár csak egyszer is felszólítsam, hozzáfűznivalója ugyebár pedig semmihez nincs… valószínűleg minden feladott művet elolvasott és elemzett, mindent ért, így kár azon rágnom magam, hogy az iskolai tananyag miatt lehet szótlan. A hétfői hiányzása óta minden nap bent van, így azt hiszem beteg sem volt, tehát az ok, amiért ilyen tétlen felém, minden bizonnyal a program, amiben csak ketten veszünk részt. Nyilvánvalóan ez aggasztja, másra nem tudok gondolni.
De nem ragadhatok le itt, nekem muszáj felülemelkednem ezen az állapoton és haladni. A klubra is ígértem egy meglepetést, amit felírtam az otthoni hűtőmre, a jegyzetfüzetembe és az autóm műszerfalára is felragasztottam, hogy ne felejtsem el.
Mire elérkezik a firkász nap, már megbékélek kapcsolatunk teljes passzivitásával és inkább derűlátóan próbálom szemlélni a dolgokat, arra figyelek, hogy a mára tervezett produkciómmal egy egészen különleges világba repítsem az embereket.

Mire a kompánia megérkezik, addigra én már kiraktam a hat széket félhold alakban, a sajátom pedig ezekkel szemben helyeztem el. Nem szólok semmit, mikor megkérdezik, az a cselló meg minek kell. Megvárom, míg mindenki helyet foglal, majd magamhoz veszem a hangszert és játszani kezdek.

Zene
- Képzeljük el, hogy ott vagyunk a kertben. A szél lágyan, dallamosan kúszik elő a fák mögül, Aritomo és Jün-ling éppen a sziklákat pakolja… egyiket a másik után. – egy pillanatra megállok. – De sehogy sem jó, hiszen ez művészet! – lehunyom a szemem és folytatom, mintegy mesélő hangon. – A föld szaga bátorítóan kúszik Jün-ling tüdejébe, hogy feltöltse őt életerővel, mely segít neki elviselni a kertész által rárótt nehéz feladatot. A metszőolló hangosan csattog, mikén a bambuszt nyesi, a sziklák egyre nehezebbek, a nő keze egyre koszosabb és fáradtabb… hiszen tudjuk, két ujja hiányzik, így minden mozdulat keserű fájdalmat okoz. Az eső csendesen zuhogni kezd, felkavarva a kert megszokott körforgását. Könnyű pára lepi el a tavat, a hegyekből siető szél beburkolja az Esti Ködök minden növényét. Lelegeznek, élnek… magukba szívják az életet, a pillanatnyi megenyhülést. Miként minden percben változnak, megújulnak és meghalnak, úgy Aritomo és Jün-ling is velük együtt változik. Mikor először szeretkeznek, mindketten egy kicsit belehalnak, majd mindketten újjászületnek… az aktus lerombolja a régi falakat, ám újakat is emel. Lelkük még nem tud suttogni, hiába is tennék, kiabálniuk kell, hogy meghallják egymás szívbéli hangjait, a kimondatlan szavakat, melyeket csupán érezni lehet. – csellóm egyre jobban elhalkítom – A két csésze tea mellet már csak Jün-ling hever. Barna szemeivel a hegyekbe réved, talán a fecskefészkeket figyeli, amit Aritomo szedett neki. A férfi már nincs vele… talán éppen most is fecskefészkeket szed. Nem tudjuk. Senki nem tudja. – vonóm elválik a húroktól, szemem kinyitom, és a társaságra nézek. – Tudjátok, az intuíció rendkívül fontos az írásban. Ha megpróbáljuk átültetni a zenébe, rajzba, táncba, fényképészetbe, akkor valamivel többet kapunk.
- Elképesztő volt Leyre. Elképesztő. – szólít meg Tom és lassacskán a többiek is csatlakoznak hozzá. Elkezdjük megbeszélni a műveket, kötetlen formában, ám igyekszem nyomatékosítani, hogy a következő alkalomkor már minden visszatér a régi kerékvágásba, ez csak egy kis extra volt, amit igyekszem néha beépíteni a klub életébe.

 

A felolvasások remekül sikerültek, kivételesen jónak tartom Clarence művét. Nem hiába, írónak készül, neki egy kicsit keményebben kell dolgoznia, mint a többieknek, de van benne elkötelezettség.
Lya azonban ismét alulteljesít, a műve egy gyerekszerelemről szól, de vérszegény lesz, hiányzik belőle a szenvedély, ami bár az írójában megvan, a műbe mégsem került bele. De ez csak nekem tűnik fel, a többiek odavannak érte, különösen Mickhaela, aki szeretné is lerajzolni a történetet. Tökéletesen megtéveszti a többieket, akik még nem képesek rétegesen átlátni Lya műveit. Én is megdicsérem ugyan, de azt hiszem ő is érzi, hogy valami megint hiányzott. Úgy vélem ennek a kettőnk közti furcsán kialakult kapcsolat az oka, de nem tudom, hogyan kezelhetném. És most még ez a program is… valahogy beszélnem kellene Alexszel, hogy cseréljünk helyet, bár egy kukkot nem beszélek franciául.
Nem szeretnék kellemetlenséget okozni Lyának a személyemmel, talán az lenne a legjobb, ha megutáltatnám magam, így jogosan taszíthatna el, nem lenne bűntudata. Fene tudja, nem értek ehhez. Sosem értettem.
Azt hiszem, ezért is sikerült az én írásom olyan pompásra az emberi kapcsolatokról, ahogy azt a többiek állítják. Mert aki nem ért hozzá, az tanítja.

Nagy igazság.


ef-chan2015. 09. 26. 03:10:14#33502
Karakter: Lya Lusin
Megjegyzés: Leyre-nek


 Hosszú percekig nézem az ajtóból az esőt. Beszívom a nyomában járó fanyar, mégis friss illatot, még ha most, ősszel nem is az élet, hanem inkább a közelgő halál párája kavarog benne. Űr tátong bennem. Számomra ez az évszak az elfonnyadás kezdete, épp mint a versekben. Idén is elvész az életemből valaki - Cathrin. 

Ha elmész, ne mondd azt, hogy „Elmegyek.”,
még azt se, hogy „Megyek, de visszajövök.”,
csak „Visszajövök.”. Azt az undokságot,
hogy közben elmész, ebből is tudom.
 *
 

- Indulhatunk? - lép mellém apa, a kezembe nyomva egy ernyőt. Nem felelek, csak elveszem az ernyőt, és felpillantva rá futólag kilépek az ajtón. Megvárom, míg kattan a zár, majd mellette sétálok el az autóig. Ahogy befészkeltem magam az anyósülésre, máris kibámulok az ablakon. Apa bepakol, majd beül mellém. Közben kilélegzett leheletünk párája rátelepszik az üvegre, s minden elhomályosul. Gyermeki ösztönnel írok bele a párába, majd figyelem, ahogy újra kilélegezve a levegőt, az írás is elhalványul - el viszont nem tűnik. 
Egészen addig, míg apa be nem kapcsolja a légkondit, hogy lefújassa a párát a szélvédőről. Elkalandozom. Igazából annyira nem is más a fejemben születő világ, mint a miénk, épp csak ott a szívbe vésett szavakat bárki láthatja, ha a tulajdonos felfedi, megmutatva azt, de ott is csak akkor tűnnek el végleg a szavak, mikor hordozójuk meghal. Ebben a világban minden szó bélyeg, egy átok, amit belénk vésnek. Átok. Még akkor is, ha a szó pozitív, mert gúzsba köt. Ha a szívedbe vésték, hogy kötelező vidámnak lenned, akkor kényszeresen mosolyogsz 
akkor is, mikor sírni szeretnél. Épp oly óriási kereszt, mint állandóan nekibúsulni vagy kirekesztettnek lenni, mert ugyanúgy nem ért meg senki igazán. 
Előkapom a kis vázlatos füzetem, és írni kezdek. Tudom, hogy apa nem szereti. Nem, mert elég nehezen beszélgetünk egyébként is, ilyenkor pedig úgy érzi, kizárom. Talán ki is szeretném zárni most, mert annyira érzem, hogy szeretne Cathrinről beszélgetni, én viszont nem akarok. Nincs szükségem arra, hogy újra kihangsúlyozza, hogy ez az élet rendje, és attól, hogy most nem találkozunk, még nem halt meg. Mindezekkel tisztában vagyok magam is. Nem is azért szomorít el. Ebből a szempontból inkább örülök, mert Cathrin boldog. Végre megszületik a babája, akire nagyon vágyott már, és megígérte, ha elég nagy lesz, be is kukkantanak majd a klubba. Ami hiányozni fog, az Cathrin hangjának sajátos csengése, mikor felolvas. Az apró mozdulatok, amikkel fokozni kívánja a hatást, vagy épp elvontan magyarázni, miről is szól szerinte a mű. A derű és átszellemült szeretet, amellyel egy-egy műalkotásról beszél. Az a szeretet fog hiányozni, amely épp olyan erős mégis egészen másképp elfogult az irodalommal szemben. Szerettem az enyémtől merőben eltérő meglátásait, úgy éreztem, kiegészít bennem valamit, olyasmit, amit én még nem tapasztalhattam meg, ezért egyedül sosem ébredhetnék rá. Minden alkalommal kincseket kaptam tőle, s most ez a gazdagság elfolyik a kezeim közül, s ezt nem tudom olyan könnyen megemészteni. 
Késztetésemnek engedve a nyakamból a fejemre húzom a fülhallgatóm, hogy még inkább elmélyítsem a határvonalat köztem és apám között, kivételesen valóban zenét hallgatva, mert az nem zavar az írásban.

* * *

Az iskola úgy hömpölyög körülöttem, mint az ár, amelynek nem vagyok részese. Csak figyelem ennek a mini társadalomnak a dinamikáját, miközben a folyosón sétálok. Hordák - osztályok - vágnak keresztül az ösvényeiken - folyosóikon -, hogy 12 órai szálláshelyükre - osztálytermeikbe - vonuljanak. Közben keverednek. A kirekesztettek ideiglenesen beházasodnak más hordákba, elpletykálják értesüléseiket - néha olyan érzést keltenek bennem, mintha valójában beépített kémek lennének, akik viszik-hozzák a híreket jó áron, egy tucat figyelemért cserébe -, mások kereskednek, cserélgetve kajájuk, cuccaik, kinek mire van szüksége. Egyesek kulturális kapcsolataikat ápolják, mások szerelmesen andalognak, megint mások politikai nézeteiket vitatják meg kis csoportokban, demagóg módon szidva hol az egyik, hol a másik tanárt, tantárgyat, kötelező programot. 
Ebben a tömegben én a senki lánya vagyok. Ha romantikusra akarnám venni a figurát, mondhatnám, hogy én vagyok a láthatatlan ember, akinek fontos küldetése van. A valóság ennél egyszerűbb, meg kell keresnem az új irodalom tanárom. Ő veszi majd át az klubban Cathrin helyét ideiglenesen. Elég fura egy alak, mindig azt várom, mikor jön be fej nélkül az órára, mert ha valaki képes lenne rá, az ő lenne, annyira szétszórt. Ha megtenné, meg tudnám szeretni eme tulajdonságát azért az élményért. Olyan lenne, mintha kilépne a könyvek történetei közül.
- Mr. Farrel, beszélhetnék önnel? - szólítom meg, már a kezembe készítve a cetlit, amit át kell adnom. Rám pillant, és szabályosan látszik a szemében, hogy kattognak a fogaskerekek a fejében. Vajon mire gondolhat egy szétszórt ember? Vannak összeszedett gondolatai, vagy azok is darabokban szaladgálnak a fejében, és néha csatlakoznak egymáshoz? S ha elhagyná a fejét, hiányoznának neki ezek a gondolatok? Vagy a hiányuk sem venné észre? Ezen mélázva húzom le a fülemről a fejhallgatóm.
- Miben segíthetek, kisasszony? - szóval megint nem tudja a nevem. Ez a kis apróság biztos nem hiányozna neki, ha elhagyná a fejét, hiszen most is megvan nélküle.
- Elnézést, ha zavarom, de... ön fogja helyettesíteni Cathrint? - kérdezem a magam hangerején, de talán kissé halk voltam. Egy pillanatig várom, hogy visszakérdez, de épp ellenkezőleg, válaszol. Talán a füle azért hiányozna, ha elhagyná a fejét ezek alapján.
- Igen, jó egy évig én leszek helyette. Remélem, nem okozok csalódást!
Nem tehet róla, de én sem tehetek, hogy a még most hosszú idő említésének hatására megint lehangolódok. Még halkabban mormogom jövetelem célját, a kezébe nyomva a cetlit: - Értem. Megkért, hogy írjam fel önnek a címet.
Mivel több dolgunk egyelőre nincs egymással, biccentve fordulok is meg, ismét visszatemetkezve a könyvbe, amit hallgatok. A vers, amely felzeng, az egyik kedvencem. Azon kevés verseskötet egyike, amely eredeti nyelven is megvan. Vele szavalom a sorokat, érezve komor kedvességét. Edgar Allan Poet hallgatni mindig olyan számomra, mint valami keserédes mosoly. Megborzongat, mégis örömmel tölt el. Mintha kiszakadhatnék az iskola atmoszférájából, hogy a folyosón át valóban abba a kertbe érkezzek, s végre megtudjam, ki az a lény, aki szólongatja örök, borzongató "szülőként" a gyermekeket, miközben elmotyogom félhangosan, megbűvölve az utolsó versszakot. 
 
"Come little children 
the time's come to play
here in my garden 
of Shadows" **

* * *

Ahogy mindig, most is a suli vége után rögtön áttelepülök a könyvtárba. Visszahoztam egyrészt a már sokadszorra meghallgatott hangoskönyveket, másrészt kölcsönzök újakat. Mikor végzek, betelepülök a klubszobába, és be is teszem az egyiket a lejátszómba. 
Kivételesen regényt hallgatok, kortárs. A szerző izlandi, a történet pedig egy valóságos személy bizonyos szintig valóságos, bizonyos szintig elképzelt életrajza. Hallgímur Helgason A nő 1000 fokon című könyve magával ragad, pedig elég szókimondó, és nem fél nyomdafestéket alig tűrő szavakat használni, mégis van a főszereplőnek egyfajta személyes bája, olyan elementárisan erős a személyisége, hogy elnézem neki minden "hibáját". Azért a klubban nem fogom ajánlani. Mondjuk azért se ajánlanám, mert nem lineáris a regény szerkezete, a többség pedig nem szereti az ilyen modernebb időszerkesztést. Engem viszont teljesen elvisz, ahogy az ablakon át nézem az eget. Lelki szemem előtt kirajzolódnak a történések, a mindig más korban levő nő életének apró emlékfoszlányai, mintha magam is betegen, a halálom várva emlékeznék vissza az életemre egy halom fricskával. Mert nem érzem magam lehangoltnak, az életem végigéltem, idős vagyok, van bőven mire emlékeznem, rossz is, jó is, csak a gyerekeimre haragszom kicsit, de nem lehet minden tökéletes, egyébként is a francba mindenkivel, majd én megszervezem a saját hamvasztásom. Mert nem fogok fagyoskodni és szűkösködni a földben.
A hűvös érintés hirtelen ránt ki az egészből, s annyira megijedek, hogy lendületből felpattanok megfordulva, hogy végül boruljak egy hatalmasat. Még mindig veszettül dobogó szívvel nézek fel a "támadóra". Mr. Farrel?
- Ne haragudjon, nem akartam megijeszteni! Az én hibám! - nem is gondolnám. Különösen mert talán riadtabb, mint én, pedig halálra rémisztett hirtelen. Igaz, csak azért, mert még nem számítottam senkire, még nem jelzett a telefonom rezgése, hogy lassan befut Jess, és felbolygatja a termet egyszemélyes hurrikánként.
Bár félrepakolja a széket, és a kezét nyújtva segítene fel, nem fogadom el a gesztust. Távolságtartóan állok fel egyedül. Csak kevés ember érintését viselem el, még kevesebb azok száma, akikét kedvelem és szeretem. Az ő társasága is olyan, mint a legtöbb emberé, kényelmetlenül érzem magam vele kettesben. Furcsa az oka ennek az érzésnek, mert nála kifejezetten azért érzek így, mert úgy érzem, valójában neki is terhes csak úgy kettesben maradni. Nem kommunikálja egyértelműen. Talán ő sem érzi határozottan. De a tekintete idegesebb, ha rám pillant. Sokan mondják mondjuk, hogy olyan kifejezéstelenül tudok pillantani bárkire, hogy attól kényelmetlenül kezd feszengeni, talán ő is ilyen érzékenyebb fajta. 
- Öhm, nem láttam, hogy bejön - próbálok mondani valamit, hogy oldjam az egyre fullasztóbb hangulatot, de nem erősségem a beszéd. - Nem ijesztett meg, csak minden előzmény nélkül megérintett, és nem tudtam, ki az. Elnézést.
Szavaim mintha az ellenkező hatást váltották volna ki, mint amiért kipréseltem magamból őket, még nehezebb lesz a levegő. Szívesen visszamenekülnék a csigaházamba, letelepedve messzebb, és felhangosítva a lejátszót, hallgatnám tovább a könyvemet, de nem tudnék koncentrálni, ha figyelne, hogy figyelek... Kényszeredetten kapcsolom ki az egészet, és húzom le a nyakamra a fejhallgatót, próbálva ráhangolódni a csoportfoglalkozásra, ahol majd megint beszélnem is kell, kitárulkozni a figyelés és hallgatás mellett.
- Csak egy óra múlva kezdünk. Korán jött - megjegyzésem tipikusan olyan "szép az idő" jellegűnek tűnik, de kevésbé burkoltan voltaképp arra vagyok kíváncsi, mindig így számíthatok-e rá, mert akkor lehet, hogy más helyet választok arra, hogy a hangoskönyveim hallgassam a foglalkozás előtt.
- Igen, eltévesztettem az időpontot - nevet, bár kissé talán kínosan. - De ha már itt vagyunk - ereszti el kínos zavarát. -, megtenné, kérem, hogy mond néhány szót a megvilágosodásom érdekében? Igazából nem hiszem, hogy ide felkészülten lehet érkezni, spontán bizonyára jobban megy minden, de jobb lenne, ha... tudja, csak a szokásos dolgoktól nem szeretnék eltérni - magyarázza, miközben nekivetkőzik. Azt kell mondjam, ahhoz képest, milyen szétszórt állandóan, tényleg próbál alkalmazkodni. Vajon az irodalom óráit is ebben a szellemben tartja, és azért tűnik nekem néha furcsának?
- Hát, rendben van - gondolkodom el, hogy mit is mondhatnék, ami jellemző ezekre a közös foglalkozásokra. 
- Hálásan köszönöm! - mosolyog leülve közel, de mégis tisztes távolságra. Most végre úgy érzem, tényleg elpárolog az előző fojtogató kínosság a levegőből, ugyanakkor a tekintete... mintha belém akarna látni. Félrepillantok. - Igazából... - kezdem a legfontosabbal, amit még Cathrin vezetett be, és eleinte a legfurcsább volt itt a klubban nekem. - mi itt tegezzük egymást.
Összeráncolja a szemöldökét. Az első közös pont, amit kettőnk között érzek: számára is furcsa ez a szokás. Ettől nem engedek lejjebb, de mégis valami apró szál, egy vékony alig látható szálacska akad képzeletben az ujjaim köré, amelynek a másik vége hozzá kapcsolódik. Apró kapcsolat, ami miatt halványan ismerősebb. Ezért is fűzöm hozzá rögtön megnyugtatásul, mert fordított esetben nekem is jól esne, ha deklarálnák, hogy nem akarnak betörni a személyes szférámba ezzel. - De ne aggódjon, az iskolában sosem tegezném le önt, ha szeretné, itt sem teszem.
 
- Ó, nem, a világért sem rontanám el a megszokás kellemes hatását. Ez egy másik hely. De köszönöm, kedves öntől, hogy felajánlotta - mosolyog rám, s halványan, de visszamosolygok. Mert akárhogy tiltakozik, nem áll tegezésre a szája neki sem.
Innentől kezdve könnyebbnek tűnik mesélni a klubról, különösen mert nagyon szeretem. Felvázolom, miket olvastunk eddig, nagyjából milyen irányba terelget minket a könyvválasztással Cathrin, hogy minden hónapban van egy olyan könyv, amit a soron következő tag ajánl a többieknek, és hogy most ki következik majd. Hogy mindig kapcsolódik a könyv témájához a kiadott fogalmazási vagy versalkotási feladat, azt viszont már ránk szokta bízni Cathrin, milyen formában jelentkezik ez a kapcsolódás, illetve hogy mindig van rágcsálnivaló és tea, amit mindig más biztosít. 
- Ennyi lenne, ami fontos - érek a mondandóm végére, gondolatban egy foglalkozás visszaidézését fejezve be, már csak egy fontos információt hagytam ki. Észbe is kapok, és hozzáfűzöm: - Ja igen, és hatan vagyunk.
- Hatan? - lepődik meg kissé negatívan. Ugyanakkor rezeg  telefonom, s nem is kell várni egy pillanatot se, ugyanebben a pillanatban robban be az ajtón Jess. 
- Lyaaa!!! - zengi be a kis szobát. - De örülök, hogy látlak! - vágja be az ajtót, összeszorítom egy pillanatra a szemem, amíg megszületik a csattanás, s mire felnyitom a szemem, Jess már az orrom előtt van, és széles vigyorral szemlél végig. - Egész nyáron nem láttalak, már nagyon hiányoztál.
- Izé. Te is - felelem sután, s hagyom, hogy megöleljen. Ő azon kevés ember egyike, akitől nemcsak eltűröm ezt a gesztust, szeretem is. Magam számára is különös, hogy érte ezt el, mert teljesen az ellentétem, mégis, valahogy jól esik, mikor csicsereg, mikor túlpörög, és az is, ahogy állandóan meg kell érintenie. Tőle ez valahogy olyan természetes, mint a napsugártól, hogy ragyogva végigcirógatja az arcom.
Figyelme azonban most hamar elterelődik rólam, ami egyszerre megkönnyebbülés és csipetnyit zavaró féltékenység. Meg viszont nem lep, Jess mindig ilyen, mint egy nagyra nőtt gyerek, aki szereti, ha mindenki rá figyel, s bár törődő, valahogy sosem sikerül hagynia, hogy szóhoz jusson más is mellette - kivéve persze a klubfoglalkozást.
Most is egy sor kérdéssel rohamozza meg Mr. Farrelt.
- Te új vagy? Te is tag vagy? Mennyi idős vagy? Itt laksz? Én itt lakok nem messze, de nem járok egy suliba Lyával. Igaz, Lya? Amúgy nyáron Ausztriában voltam. Ő, mit is mondtál, hogy hívnak? Mindegy, tökre tetszik a séród!
Megmenthetném tanárom, mert tudom, hogy fogjam be Jess bagólesőjét, de meg kell vallanom, annak ellenére, hogy halvány sorsközösséget találtam tanárom és köztem, még nem érzem azt, hogy ilyesmi kötelességeim lennének, az pedig kifejezetten kapóra jön, hogy így sem ő, sem Jess nem foglalkozik velem, és visszavonulhatok saját magamba. Nem ülök távolabb, mert az felhívná rám a figyelmet, egyszerűen csak kikapcsolok. Visszahúzom a fejemre a fejhallgatót, és a hangerőt felvéve lehunyom a szemem, hogy visszazökkenjek a beteg, idős nő énembe, míg újabbat nem rezdül a telefonom, hogy figyelmeztessen, hamarosan kezdődik a foglalkozás. S nem is zaklat addig senki, mindenki ismer, s bár csak hatan vagyunk, a többiek öten bőven elvannak egymással is, nincs szükség arra, hogy bevonjam magam a társalgásukba, ahogy az sem nagyon mozgat meg, hogy lemaradtam arról, ahogy Jess lábujjig vörösödik, mikor végre hagyja megszólalni Mr. Farrelt, aki így el tudja mondani, hogy ő lesz az új foglalkozásvezető, és egyébként irodalom tanár. Sokkal jobban érdekel a dél-amerikai kisváros, ahol az idős nő még talán a harmincas évei végén neveli gyermekét nehéz körülmények között, nem csupán Izlandról kiszakadva már rég, de Európából is.
A maradék időm is letelik azonban, jelez a telefonom ismét, hamarosan kezdődik a foglalkozás, így újra kiszakítom magam a könyv valóságából, hogy a fülhallgatóm levéve belecsöppenjek egy kedvelt, mégis idegen "való világba", amibe én bele is tartozom meg nem is.
Jess veszi észre először, hogy visszatértem, rögtön mellém is telepedik, kiszélesítve a kört, másik oldalról viszont most nem Cathrin, hanem Mr. Farrel ül le. Zavarbaejtően hosszú ideig nézem a tanárom arcát, elgondolkodva azon, hogy vajon Cahtrin most mit csinálhat otthon - hiszen tudom, hogy hamarosan szül, de még van ideje - , mire észbekapok. Talán mert találkozik a tekintetünk, de az is lehet, azért, mert Jess a bokámba rúg finoman. Az viszont teljesen biztos, hogy bár az arca nem változik, ugyanolyan, mint eddig volt, mosolygós, szétszórt, szelíd, a zavartsága mögül valami olyan árnyék sejlik fel, amivel nem tudok mit kezdeni még akkor sem, ha én voltam az illetlen, és én tettem azt, amit én sem szeretek: megpróbáltam valaki mélyére látni pusztán azért, mert fáj annak a hiánya, akiét próbálja betölteni. 
- Lya, az a kérés, hogy mutatkozzunk be pár szóval röviden, és ahogy mindig, mondjuk el két mondatban a véleményünk a feladott és az ajánlott könyvről - szól tudálékosan Jess, hangjából kiérződik, zokon vette, hogy nem figyeltem rá azonnal. 
- Ah... igen... - a többiekre pillantok, valahogy megnyugtató az innen ismerős arcokat látni. Különösen Tomét szeretem, pókerarca mindig a visszafogott érdeklődés benyomását kelti bennem. - Lya Lusin, 17 éves, a Szent Theresa Gimnázium harmadéves hallgatója. Az író klubba csak hobbiból járok, jobban szeretek olvasni, mint írni, de érdekel az írás mint kíváncsi kívülállót. A két olvasott könyv: Hans Fallada - Halálodra magad maradsz és Elliot Arnold - A virrasztás éjszakája. A véleményem tömören: Arnold műve emléket állít egy népnek, ahol az emberek bátrak voltak, hogy fellépjenek olyasmi ellen, ami az erkölcsi értékeikbe ütközött, hősi emlékmű, s bár sok helyen izgul az ember, alapvetően a hősiességen a hangsúly. Jobban kirajzolódik a veszély ugyan, de inkább hasonlítanám a mai amerikai filmekhez. Fallada könyve ugyanannak a kornak hasonló problémáiról szól, csak a kisember szemszögéből. Nem érezzük annyira a veszélyt, sem nem hajt akkora hasznot az ellenállás, amit a két idős ember, férj és feleség kifejt, mégis jobban megismerhetjük az egyszerű ember körülményeit. Nekem személy szerint ez a második könyv jobban tetszett, ezzel kapcsolatban is írtam fogalmazást. 
Elhallgatok. Nehéz lenne ezt a két merőben más könyvet összehasonlítani jobban pár mondatban. Mindkettő második világháborús, az egyik a dán megszállás alatt játszódik, még pontosabban a német kísérlet a zsidók deportálására, és a dánok ellenállása, sidó polgártársaik kimentésének története. A másik könyv jóval előbb kezdődik. Még a második világháború elején, mikor a németek még a francia fronton elért sikereket ünneplik, egy német házaspár elvesztik gyermekük, aki a fronton halt meg. A hír elindít egy folyamatot, s bár a házaspár sosem volt Hitler párti, nem is voltak ellene, éltek a saját kis világukban, ahonnan most kiszakadnak, hiszen életük kis értelme, a fiuk eltűnt belőle, s felveszik a kesztyűt a rendszerrel szemben, képeslapokat kezdenek írni rendszerellenes üzenetekkel. Egészen más jellegű tett ez, mint más embereket, akiket vallásuk miatt megkülönböztetésben részesítenek, és ki akarnak irtani, menteni, ugyanakkor mégis mindkettő arról szól, hogyan győzi le az ember saját magát, a saját félelmeit, és mert tenni akár az életét veszélyeztetve is. Márpedig ez a témakör rengeteg mindent megmozgat az emberben. Bennem legalábbis annyi mindent, hogy talán egy nap sem lenne elég, hogy mindent kibeszéljek magamból, s a két nap se, amit emésztgettem a két művet, hogy igazi egységgé érjen össze bennem ez a rengeteg mondanivaló.
A következő Jess, bár sok újat már biztos nem mond Mr. Farrelnek, azért sorolja, hogy velem egyidős, a közeli Állami Gimnáziumba jár, és egyszer majd szeretne újságíró lenni. Neki persze Arnold műve tetszik, mert az sodró, izgalmas, a másikat unalmasnak tartotta, és számára sok idő volt, mire kibontakozott a bonyoldalom. Clarence a következő. A fiú már dolgozik, egy vegyesboltban eladó, de arról álmodozik hogy egy műve talán befut, és elismert íróvá válhat. Szerintem erre minden esélye megvan, mert magával ragadó, ahogy ír, csak még az átütő ötlet hiányzik belőle. Ő ebből a szemszögből nézi a két írást, kiemelve mindkettő erősségeit és szerinte gyengeségeit, amiket hasznosíthat, vagy amiket nem követne el.
Tom a következő, ő is idősebb, irodalom szakra jár egyetemen, és ő is szeretne majd a könyvkiadásban dolgozni mint szerkesztő. Nem tehet róla, de ő is szakmailag tart rövid összefoglalót a könyvekről, nem törődve azok lelkével. Nem azért mondom ezt, mert semmibe venném a véleményét, egyszerűen csak olyan ridegnek érzem, olyan unfairnek a könyvekkel szemben...
Utolsónak következik Mickhaela. Ő a legfiatalabb, csupán másodéves középiskolás. Nagy Japán-mániás, és egyszer szeretne majd megbecsült ficc- és doushinji író/rajzoló lenni. Azért jár ide, hogy fejlessze a történetkezelési készségeit, meg hogy tapasztalatokat szerezzen más területekről, amiket aztán "japánosít". Ő így hívja azt, amikor teljesen átértelmez dolgokat a saját szájíze szerint. Ő nem is mindig fogalmazásokat ad le, van, hogy rövid képregényeket. Cathrin nem bánta, és egyet értettem vele abban, hogy érdekes lehet egy ilyen klubban bármilyen kreatív alkotás, amit az irodalom vát ki, ráadásul a szimpla írás és a képregények annyira nem állnak távol egymástól, csupán a nyelvi eszközeik mások egy-egy történet elmesélésére. Neki is hasonlít a véleménye az enyémhez, bár ő kerek-perec kijelenti, hogy a két művet nem lehet összehasonlítani, mert csak látszólag azonos a téma, valójában két teljesen más dologról szólnak. Ezt nem látom ennyire élesen kijelenthetőnek, sőt, a történelmi körülményeken túl más is összeköti a két művet, de nem szólok, ahogy korábban sem szóltam, vitatkozni nem szeretek. Gondolataim javát megtartom magamnak. 
- Akkor már csak én vagyok - veszi át a szót Mr. Farrel, és elgondolkodom, de fogalmam sincs, míg ki nem mondja, mi is a keresztneve. - Szólítsatok nyugodtan csak Leyre-nek, A Szent Theresa Gimnáziumban tanítok irodalmat és művészettörténetet. 
Rövid bemutatkozása nyomán Jess pillantását érzem magamon, majd hallom is a súgott megjegyzését: "Kis mázlista, bezzeg a mi irodalom tanárunk egy vén szipirtyó." Rápillantok futólag, de nem néz rám, tudja, hogy nem érdekel az ilyesmi, és nem kíváncsi a közömbösségében is kifejezően értetlenkedő arcomra. Szerintem nem számít, milyen nemű és korú az, aki tanít, amíg úgy tanít, hogy szereti azt, amit csinál. Ha Mr. Farrel Mrs. Farrel lenne, nyugdíj felé járna, akkor is furcsának és szétszórtnak tartanám, nem lennék elnézőbb a kora miatt. Most viszont inkább figyelek, mert elmondja ugyan gondolataim közepette, hogy nem volt ideje, csak az egyik művet elolvasni, viszont szerencséjére bár régebben, a másikat is olvasta már, így emlékeiből táplálkozva kíván róluk véleményt formálni, és igyekezett vitaindító kérdésekkel is készülni, de várja a mi felvetéseinket is. Tanárosan kezdi, nem tudva levetkőzni az órai stílust. Nem tehet róla, sosem volt egy író klubbos foglalkozáson sem. Igaz, be kell valljam, nekem tetszik ez a kis kiegészítés, amivel kezdi, sosem foglalkoztunk ilyen szempontból a könyvekkel, mindig csak a saját benyomásainkkal foglalkoztunk, illetve kritikákat olvastunk róluk. Pedig mennyi mindent hozzáad egy-egy történethez az, hogy ki írta, milyen körülmények között, milyen rálátással. Számomra például érdekes adalék, hogy míg Elliot Arnold amerikai író, akinek vajmi sok köze nem volt a dán zsidómentéshez, addig Fallada német író volt, aki végig Németországban maradt a második világháború alatt - és után is. Ő feltételezhetően saját magát is beleírta kicsit a regénybe, addig Arnold kutatásokkal rekonstruált, s ha adott is a személyiségéből a műbe, hiszen ez elkerülhetetlen, nem a személyes tapasztalatait, csupán a tényeken alapuló személyes benyomásait tette bele. Igaz, amerikai származása számomra meg is magyarázza a hatást, amit keltett bennem a könyv. 
- Ennek ellenére úgy gondolom, mindkét könyv arról szól, hogyan lép az ember túl saját magán, és válik ilyen vagy olyan hétköznapi hőssé az elvei mentén, akár az életét is kockáztatva. Teljesen más a két "hőstett", de mind a kettő lelkierőt kíván, felülemelkedést az egyéni érdekeken a közösség érdekében, s tulajdonképp mind a kettő kimondja, hogy bárkiből lehet hős - zárja gondolatait, a két író életútján keresztül kitérve a markáns különbségekre, s most mégis egyfajta könyves "sorsközösséget" fogalmazva meg. 
Élénk szóváltás alakul ki, nem vita, eszmecsere, ki mit gondol, ki mivel nem ért egyet, amit mindig is szerettem ebben a klubban, és most is a magam módján csak figyelek, és magamba szívom a többiek gondolatait, tovább gombolyítva magamban őket. Nem szép dolog, de jobbára csak elveszek a klubtól, magamba szívom az itt született eredményeket, és csak kevés dolgot adok vissza. Mentségem csupán annyi, nem szeretek hangosan megnyilvánulni, mostanra viszont már csak akkor tudnék érvényesülni. 
Hamarosan viszont kifullad az eszmecsere, vagyis inkább a felek belátják, hogy nem tudják egymást meggyőzni - még inkább belátják az ambíciózusabb amatőr írók, hogy ha ezzel foglalkoznak, nem marad idő a hagyományos műfelolvasásra és véleményezésre. Most viszont már nem sorban haladunk, a írónak készülő tagok olvasnak fel először. Egész jó művek születnek, nem mondom, hogy teljes mértékben, de magukkal tudnak ragadni. Már csak én maradok, mikor Jess befejezi, és kitárgyaltuk, de igyekszem sunnyogni. Sosem szeretem az ide készült írásaim, bár az is igaz, sosem fektettem még egybe sem komoly energiát. Viszont Jess ismét szabályosan rányomul szegény Mr. Farrelre, akarom gondolni Leyre-re.
- Mondd, Leyre, te is írtál valamit? 
- Tulajdonképpen úgy gondoltam igazságosnak, ha én is megpróbálkozom valamivel. 
Fellélegzek, hogy noszogatják, adja elő, mit írt. Cathrin sosem írt, ő ránk volt kíváncsi, minket akart kibontani. Kíváncsi lennék, ő milyen művet olvasott volna fel, ha egyszer mégis meggondolta volna magát... Elmélázok ugyan ezen, de ahogy tanárom feláll, és olvasni kezd, figyelni kezdek rá. A történet egyszerű, semmi többet nem ragad meg, mint az olvasott művek, igazából kevesebbet, mégis... ahogy kerekedik a történet, egyre inkább beszippant, s olyasmi történik, ami íróklubbos műnél még sosem fordult elő: a történet megelevenedik a lelki szemem előtt, s körbeölelnek a főszereplő érzelmei. Lehunyom a szemem, és magamba szívom a hangját. Még sosem tűnt fel egy óráján sem, milyen kellemes a hangja. Szabályszerűen rosszul esik, mint Murakami Harukinál, hogy egyszercsak vége a történetnek. Miért ott, miért most? Úgy hallgattam volna még...
- Ez... - keresik a többiek is a szavakat, és ritka alkalom, de én mondom ki először, amire gondolok, ráadásul a többiek csendjében hangosnak tűnően. - Szívbe markoló, és csodálatos, egy egészen másik szint, mint amit eddig itt megütöttünk, teljesen magával ragadott. 
Ahogy ráeszmélek a saját hangomra, zavarba jőve hajtom le a fejem. De már nem foglalkoznak velem, mindenkinek megered a nyelve, és megtárgyalják, milyen újszerű a képalkotási mód, a szavak gördülékeny természetességgel illeszkednek egymáshoz, a történet pedig inkább a főszereplő belső vívódása, mintsem a valós történet, aminek a történési ideje alig fél óra talán. Nem is csoda, ha az írópalánta szekció egész ráhajt arra, hogy kikérdezze Leyre-t arról, hogy mit, miért és miért pont úgy valósított meg, honnan jött az ihlet, és még egy csomó technikai dolog szóba kerül. El is felejtem, hogy én még nem olvastam fel a saját művem, így mikor lejjebb ül a beszélgetés vihara, és megszólít, egész összerezzenek. Én olvassak fel, ez után a történet után?
- Én... nem szeretném felolvasni - jelentem ki magamhoz képest egész kategorikusan. Meg is lepődnek a többiek, csak Leyre nem, mert ő nem tudja, mi a módi, de még ő is biztatóan néz. 
- Ugyan, nem kell... - kezdene bele, de esélye sincs, Jess túlharsogja, megragadva a vállam, és maga felé fordítva. 
- Emlékezz, nincs olyan, hogy nem olvasom fel, ezt a szabályt még Cathrin hozta, de attól, hogy nincs itt, még él. Nekem se sikerülnek ezek jól mindig, mégsem hisztizek. 
Az ajkamba harapok, lenyelve, hogy de nem is egy remekmű után kell felolvasnod az összehányt vackodat. Viszont el kell ismernem, hogy igaza van, ezeket a szabályokat az első alkalommal lefektettük, és mindenki elfogadta, így nekem is be kell tartanom. Megadóan sóhajtok, majd magam elé emelem a füzetem, eltakarva az arcom. Csak így vagyok hajlandó nekikezdeni olvasni. Még én is laposnak tartom a történetem, ami egyszerűen három oldalban, összecsapva szól arról, hogy hogyan válik egy kisgyerek hőssé a másik szemében azzal, hogy felmászik a fára a felszorult labdáért, miközben meg kell harcolnia a saját félelmével, a tériszonnyal. Annyira lelketlenül és összehányva írtam meg a fogalmazást, hogy még az sem tud magával ragadni, hogy bennem él ez az érzés, ez a történet, amit papírra vetettem. Ahogy elhallgatok, megint néma a csend, amit megint Jess tör meg bizonytalanul először.
- Nem is volt olyan rossz, ezért kár volt hisztizni - hangjából kihallom a biztató hazugság mellékzöngéjét, s a többiektől érkezik az egyetértő hümmögés. Leyre viszont egészen más hangot üt meg. Nem a hangsúlya, csak a véleménye más, teljesen úgy beszél, mit korábban, számomra mégis támadás értékű mondandója.
- Nem, ez nem jó, hiányzik belőle a legfontosabb. Az ötlet aranyos lenne, magával ragadná az embert, de az orosz realizmusról írt esszédbe háromszor annyi élet szorult, mint ebbe a kis novellába. Olyan, mintha csak összehánytad volna a szavakat, még a rád jellemző választékosság és gördülékenység sincs meg benne. Mármint... - visszahőköl, mintha észbe kapott volna, hogy talán túl sokat mondott. Ugyanakkor Tom is felszisszen. 
- Tényleg! Végre értem, mi volt mindig furcsa Lya fogalmazásaiban! Azzal nyugtatgattam magam, hogy valahogy tehetséges, de mégsem, de most így belegondolva minden fogalmazásából hiányzott az a kis csipet, amit az író beletesz saját magából.
- Mert nem akarok tehetséges lenni, nem érdekel az írás - jelentem ki zárkózottan, úgy érzem, be akarnak törni a személyes szférámba, oda, ahova nem akarok már beengedni senkit! Magam elé bámulok, és kizárom a külvilágot azzal, hogy a fülemre húzom a fülhallgatóm, és beindítom a könyvem, hangosra véve. Még a szemem is lehunyom, így sztrájkolok. Az sem érdekel, ki hogyan reagál a dologra. 
Fogalmam sincs, miről beszélnek tovább, de most így jól érzem magam. Meg is feledkezem az íróklubból, vissza süllyedek az idős női szerepembe, s nem gondolok azzal, hogy valószínűleg kibeszélnek, megpróbálják értelmezni a reakcióm, és valamiféle közös megállapodásra jutni, hogy ne bántsanak meg még egyszer. Pedig egyszerű lenne a képlet: ne akarjanak megérteni, vagy ha ragaszkodnak hozzá, vegyék észre a falakat, és maradjanak kívül.
Kis idő múlva puha kéz nehezedik a vállamra. Felismerem, Jess az. Felnyitom a szemem, és látom, hogy mindenki pakol, kerülik  tekintetem, ahogy én kerülöm tanáromét, és igazából mindenkiét hasonlóan hozzájuk. Nem húzom ki a fülest, csak összepakolok. Nem kerüli el a figyelmem, hogy Jess felírta nekem a két hét múlva következő újabb foglalkozás két olvasmányát.
Ahogy kilépünk a teremből, a könyvtár polcai közé "rejtőzöm", hogy kivárjam, amíg elmegy mindenki. Nem akarok beszélgetni, nem akarok pillantásokat, nem akarok semmit. Legalább már most kiveszem, amit el kell olvasni. Remélem, megvan hangoskönyvben.

* * * 

Jó fél órát húztam rá, mondhatni velem söpörnek ki a könyvtárban. Azonban ahogy kilépek - megszokott fülesem most csak a nyakamban - egy ismerős alakot pillantok meg a lépcsőn oldalt ülve. Ahogy megpillant, feláll, és elém lép. Mivel már kiléptünk a könyvtár falai közül, többé nem tegezem.
- Mr. Farrel? - adok hangot meglepődésemnek, de ez a megilletődés nem a kellemes, hanem a kényelmetlen fajtából való.
Gondba is esik egyértelmű távolságtartásom hatására.  
- Elnézést, hogy csak így... Azt hiszem, sikerült valami nagyon rosszat mondanom korábban, nem állt szándékomban, és szerettem volna bocsánatot kérni. Míg várakoztam, gondolkodtam, hogy tehetném jóvá, de nem jutottam semmire.
- Ne kezeljen rejtvényként, amit meg kell fejteni - felelem halkan, de aztán hozzáteszem, hogy elhiggye, nem haragszom igazán, csak nem tolerálom, ha piszkálják a kagylóhéjam. - És írjon valamit megint következő foglalkozásra. Az sem baj, ha  következő foglalkozás után áttérnénk a 20. század eleji "izmusok" könyveire. Az a kedvenc korszakom az irodalomtörténetben.
Mintha felderülne, amikor az irodalomra terelődik a szó. - Ajánlhatná akkor te a következő alkalommal - veti fel. 
- Nem én jövök, de Kafka Átváltozását nagyon szeretem. Többször is meghallgattam már különböző felolvasásokban. A kedvencem Patricia McKansy***felolvasása, nagyon tehetséges színésznő, és szerintem a hangjátéka elevenné teszi az egész művet. Egész a csontig hatol.
- Hmm, érdekes ízlésre vall, hogy kedveled. Nem szokták szeretni a diákok. De megjegyeztem - mosolyog kedvesen, de megint olyan fura zavaró mellékzöngét érzek mögüle. 
Ez eszembe juttatja a korábbi megérzésem, és úgy döntök, bár nem szokásom kontárkodni, visszafenyegetem az ő "behatolási kísérletét" a sajátommal. Ha jók a megérzéseim, ez visszariasztja majd.
- Tudja, Mr. Farrel, olyan furán mosolyog mindig. Valamiért késztetést érzek arra, hogy megvigasztaljam Fodor Ákos magyar haikuköltő szavaival: 
"minden veszteség/ fájdalomba csomagolt / megkönnyebbülés." ****

-----------------------------
*Devecseri Gábor: Ha elmész
** Edgar Allan Poe: Come little children
(Nyers körülbelüli fordítás (mert nem találtam hivatalos magyar fordítást): 
"Gyertek, kis gyermekek,
eljött az idő, hogy
itt játsszatok nálam, 
az Árnyak Kertjében")
*** Kitalált személy
*** A haiku címe Altató


Aya-chan2014. 07. 24. 21:11:57#30757
Karakter: Leyre Farrel
Megjegyzés: Kezdés Hyunak


Iszonyatos, hogy az eső milyen zajos mostanában. Bombaként zuhan a tetőablakomra, így inkább érzem magam egy háború sújtotta övezetben, semmint egy meleg, talán túlfűtött szobában. De hát ilyen az ősz, kissé szeszélyes, ám bizonyára pár óra múlva megbékél és előveszi a jobbik énjét. Azt a kellemes, simogató és sejtelmes arcot, amit úgy csodálok benne. Gyakran párosítják az elmúlással ezt az évszakot, viszont számomra inkább a megújulást jelenti. Ez a második évem ebben az iskolában, így már nem ódzkodom tőle, akár valami mumustól. Sőt, azt is mondhatnám, megszerettem. Ámbár ez elhamarkodott lenne, mert nem úgy szeretem, mint egy álommunkahelyet hanem, mint egy jó könyvet. Vagy azt jobban kedvelem? Rossz a hasonlat, egy munkát sosem kedvelhetek meg annyira, mint egy könyvet, mióta jobb a tanári állásom a Tartuffe-nél vagy A Szentivánéji álomnál. Soha nem volt és nem is lesz jobb.
 
Ma péntek van, ezért ez egy hosszú nap lesz. Igaz, hogy csak 5 órát tartok, de ma van az íróklub is és, mint helyettesítő vezető meg kell jelennem. Sosem tartottam ehhez hasonló társulásokat, gyűléseket, nem szerveztem ilyen jellegű kompániát, de mivel Cathrin kért, így nem tudtam nemet mondani. Az ok is elég nyomós volt, nem minden nap megy szülési szabadságra az ember ugyebár. Mindenesetre optimistán tekintek a kihívás elé.
Hirtelen egy velős monológ zökkent ki az elmélkedésből: „Leyre, sajnálatos módon megint késésben vagy, ha nem indulsz, el öt perc múlva biztosan nem érsz be
Riasztó a saját hangodat hallani a konyhából miközben te a nappaliban teázol. Rémes, de szükséges. Ez a b terv arra az esetre, ha nem indulok el időben és sajnos majdnem minden nap érvény lép.
Felkapom a kevéske holmim. Igyekszem minden fontos dolgot a tanáriban tartani, dolgozatokat, óravázlatokat, tolltartót és minden egyéb kacatot, amire szükségem lehet, de néhány dolgot, mint a pénztárcám, órám, iratok sajnos muszáj a zsebemben tartanom, sőt mi több oda kell rájuk figyelnem.
Ha valaki tudná, hogy milyen szétszórt vagyok… vagy tudják? Nem tudom, de tényleg indulnom kell.
 
 
~*~*~
 
Gyorsan mennek az órák, így október környékén még mindenki energikus, friss, öröm egy jó osztállyal együtt dolgozni.
Már kialakult a szervezett órarendem, de csalódásként ér, hogy csak két óra fakultációt tartok, tavaly négyet tartottam. Talán panaszt tettek rám vagy nincs akkora érdeklődés, nem tudom, igazából nem is olyan fontos, csak hát… panaszt csak nem tettek? Olyan kedvesek a diákok és a tanári kar is nagyon kellemes tagokból tevődik össze, kizárt, hogy valaki… vagy még is? Áhh, ostoba feltételezés.
- Mr. Farrel beszélhetnék önnel? – épp a folyosón ügyelek, mikor vékonyka hangot hallok. Lepillantok a velem szemben álló ifjú hölgyre. Áhh, a zenehallgató diák. Hogy is hívják, furcsa hangzású neve van. Azt tudom, hogy a dolgozatai lenyűgözőek, az orosz realizmusból írt esszéjét félre is tettem. Elképesztő gondolatai vannak, melyek engem is elragadnak, arra késztetnek, hogy tovább vigyem az elkezdett fonalat… ha nem lenne meghatározva az oldalszám, biztosan többet írt volna. És az íráskép! Apró kerekded, kidolgozott betűk, a vesszők alja befelé kunkorodik, ahogy az ékezetek is. Kis kezeivel leveszi hatalmas fülhallgatóját és egy cetlit szorongat a kezében.
- Miben segíthetek kisasszony? – mosolygok rá, elrejtve, hogy nem jut eszembe a neve. Örülök, ha a sajátom megjegyzem. Miért van az, hogy a dolgozatait megjegyzem, betűről betűre, de egy olyan egyszerű dologgal, mint egy név megjegyzése nem birkózom meg?
- Elnézést, ha zavarom de… ön fogja helyettesíteni Cathrint? – madárkás pihegése egészen halk, félig a szájáról olvasom le. Hosszú haját jobb oldalról baloldalra pakolja, majd hátrasimítja.
- Igen, jó egy évig én leszek helyette. Remélem, nem okozok csalódást! – boldog hangom csak engem szórakoztat, úgy tűnik mégis csalódást okozok.
- Értem. Megkért, hogy írjam fel önnek a címet. – odaadja a kezembe, majd, mint aki citromba harapott, eloldalog.
 
Vajon miért nézett így rám? Megértem, hogy nem örül, egy humoros és kedves hölgy szerepét nehéz lesz felvenni, pláne, hogy nem vagyok hölgy, de a másik két tulajdonsággal én is rendelkezem. Bár az is lehet, hogy csak nem volt túl jó kedve. Mindenkivel előfordul.
Még nem voltam itt, de a kollégáim mondták, hogy az édesanyja eltávozott. Borzasztó lehetett, ezt senki nem tudja átérezni, csak is az, akit hasonló veszteség ért. Úgy érzem, mindent meg kell tennem, hogy ez a lány mosolyogjon… egy oktató mindig legyen ott, ha szükség van rá! Ha nem is mutatja, én érzem, hogy legbelül kiált valamiért. Szavakkal nem is, de irodalommal, belső gondolatokkal meg fogom érteni.
 
~*~*~
 
Ismerkedés alapszinten.
Legyünk visszafogottak, de ugyanakkor tudassuk a körülöttünk lévőkkel, hogy teljeséggel részei vagyunk a társaságnak. Kérdezzünk, ne féljünk válaszolni.
Nevessünk, amikor más is nevet. Érdeklődjünk, és ami a legfontosabb próbáljuk megjegyezni a neveket.
Ezen sorok teljes tudatában én Leyre Farrel kijelentem, hogy mindent megteszek az íróklub tökéletes vezetésének érdekében.
Mikor odaérek az épület elé – jó egy órával korábban, természetesen eltévesztettem az időpontot – nem ér meglepetés. Gondoltam, hogy a városi könyvtár épülete lesz az. Micsoda szentély! Még nincs felújítva, tökéletes.
 
Rövid eligazítás után megtalálom a B12-es szobát. Mikor benyitok, meglepetésként ér, hogy már van bent valaki.
Az óriási fülhallgatók rögtön elárulják a kilétét. A régi szék az ablak felé fordítja jelenlegi gazdáját, aki teljességgel beleolvad mondhatni egyé válik a saját valóságával. Hosszú haja kilóg a támla elé, néha egyik oldalról a másikra billeg, ahogy a lány teste mozog. Amikor annyi idős voltam, mint ő gyakran menekültem a kreációim közé. Valahogy mindig biztonságérzetet adott, ha azt képzelhettem, amit csak akartam. Az egyik legszebb dolog emberi életünkben a fantázia. Nincsenek kerítések, mint az életben, csakis olyanok, amiket mi állítunk, és akkor döntünk le, amikor csak akarunk.
Odasétálok a szék mellé és gyengén megérintem a kis hölgy vállát.
- Üdv! – köszönök neki, de annyira megriad, hogy felpattan a székről és az automatikus hátrálástól a saját lábában esik el. – Ne haragudjon, nem akartam megijeszteni! Az én hibám! – gyorsan félretolom a széket és próbálok valami hasznosat csinálni, de a lány magától pattan fel, pedig kinyújtottam a kezem. Kezei megigazítják bő pólóját, bár nem tudom egy ilyen pizsama felsőn mi igazgatnivaló akad.
Mikor réveteg tekintetét felém irányítja furcsa érzés tör fel bennem. Mintha a világ összes bocsánat kérése sem lenne elég, pedig nem vág grimaszt, közömbös, lágy vonásai még kellemes külcsínt is adnak neki, még is úgy érzem valami mérhetetlenül gonoszat tettem. Talán, mert még gyerek és számomra törékeny és elesett, hiába rejti magát bő ruhák alá.
- Öhm, nem láttam, hogy bejött. Nem ijesztett meg, csak minden előzmény nélkül megérintett és nem tudtam ki az. Elnézést. – a hangulat feszültté válik, talán általam, amit a „megérintett” szó gerjeszt. Rossz rögszemeként jut eszembe a lány, ő ugyan így fogalmazott aznap. Megérintett. Ebben annyi minden van, még sem szabadna jelenteni semmit. Már nem. – Csak egy óra múlva kezdünk. – leállítja a lejátszóját és lötyögős nadrágjába teszi. – Korán jött.
- Igen, eltévesztettem az időpontot. – nevetek, ki más lett volna. De jobb előbb, mint később. Az én esetemben legalábbis. – De ha már itt vagyunk, megtenné, kérem, hogy mond néhány szót a megvilágosodásom érdekében? Igazából nem hiszem, hogy ide felkészülten lehet érkezni, spontán bizonyára jobban megy minden, de jobb lenne, ha… tudja, csak a szokásos dolgoktól nem szeretnék eltérni. – leveszem a kabátom és felakasztom a mellettem lévő fogasra.
- Hát, rendben van. – sötét szemei, mely nekem kávé feketének hat, immár egészen bájosan pilláznak. Odahúzok egy széket, megtartva a pár lépés hivatalos távolságot és figyelek.
- Hálásan köszönöm!
- Igazából… mi itt tegezzük egymást. – összeráncolom a szemöldököm. Azért az igen családias… vagy én vagyok túl konzervatív? – De ne aggódjon, az iskolában sosem tegezném le önt, ha szeretné, itt sem teszem.
- Ó, nem, a világért sem rontanám el a megszokás kellemes hatását. Ez egy másik hely. De köszönöm, kedves öntől, hogy felajánlotta. – mosolygok tovább és megérkezik az első aprócska mosoly is tőle.
 
Hangja továbbra is halk, de jól fülelek így értem, mit mond. Lágyan gesztikulál, minden apró részletre kitér így rengeteg dolgot sikerül megtudnom. Hogy milyen könyveket adott fel Cathrin, hogy minden gyűlésre új művel kell érkezni, mely egy adott témához kötődik, minden alkalommal más a sütemény és a teafelelős. Ez utóbbi igazán kedves gesztus.
Szofisztikált beszéde egészen elbűvöl, nem tudok mit kérdezni, egyszerűen mindenre kérdések nélkül válaszol.
-  Ennyi lenne, ami fontos. – kis kezeit egymásra helyezi. Hiába végzős, én még mindig gyermeknek látom. – Ja igen, és hatan vagyunk.
- Hatan? – rökönyödök meg. Azért ennél többre számítottam.
- Lyaaaa!!! – Lya? Hát persze, a neve!  – De örülök, hogy látlak! – az ajtó erőteljes sebességgel csapódik be, a rózsaszínes habcsók pedig elindul Lya felé. A barátnője lehet? – Egész nyáron nem láttalak, már nagyon hiányoztál.
- Izé. Te is.
Milyen őszinte. Nevetve nézem az összeölelkezést, mikor betalál az első kérdés.
- Te új vagy? – fordul felém - Te is tag vagy? Mennyi idős vagy? Itt laksz? Én itt lakok nem messze, de nem járok egy suliba Lyával. Igaz Lya? Amúgy nyáron Ausztriában voltam. Ő mit is mondtál, hogy hívnak? Mindegy, tökre tetszik a séród!
 
Azt hiszem… mégsem lesz fenékig tejfel. 


vicii2012. 09. 11. 19:34:55#23396
Karakter: Sonja Heine
Megjegyzés: (Nekonak)


Szó nélkül a helyemre menekülök, és jó kislány módjára előpakolva pillantok újra a tanár úrra. Ő elkezdi az órát, mintha mi sem történt volna. Minden egészen zökkenőmentesen megy, nekem mégis végig ott a gombóc a torkomban. Tudom, hogy pórul fogok járni...
Egész óra alatt csak a menekülés jár a fejemben. És mikor végre megszólal a csengő, úgy pattanok fel, mint akit rugóból lőttek ki. De mivel senki nem moccan körülöttem, ezért jobbnak látom, ha inkább én is visszaülök.
- Nos, mivel ma volt olyan kedves az egyik társatok és késett az órámról, a jövő heti nagydolgozatot holnap fogjuk megírni a duplaórán.- közli, mire halk morgolódás hallatszik. Nyüszítve fejelem le a padot. Engem meg fognak ölni a többiek… - Maga pedig jöjjön ide, a többiek elmehetnek.- közli a tanár úr ridegen, rám szegezve gyilkos mutatóujját. A többiek gyorsan elszelelnek, én pedig az arcomra erőltetek egy halvány, reszketeg mosolyt, úgy állítok az asztala elé.
- É-én sajnálom, uram, csak tudja a busz… meg az a gyerek…- próbálnék valami elfogadható magyarázatot találni.
- Nem érdekel! Felőlem a háza is kigyulladhat kisasszony, de az én órámról nem késhet!- csattan fel, én pedig ijedten összerezzenek. Ez az alak félelmetes…
- Elnézést…- súgom cérnavékony hangon.
- Iskola után bent marad, ha vége az utolsó órájának itt jelentkezik nálam felmosóval és seprűvel. Kitakarítja a termet majd segít nekem a könyvtárban!- jön az ítélet, én pedig elkínzottan pillantok rá. De nekem ma felkészítőm van, ráadásul megígértem a tanárnőnek is, hogy segítek neki, és… - Nincs apelláta! Auf das Sehen andererseits Fräulein Heine!- adja ki az utamat, én pedig reményt vesztve szivárgok ki a teremből. Nekem végem van. Vége az életemnek. Mit csináljak most…? Nem hiányozhatok a felkészítőről!
Úgy battyogok ki, mintha épp a bitófára tartanék. A nap további része borzalmasan telik, az egész osztály pikkel rám a késés miatt. Rosszabbul nem is érezhetném magam…
Már épp azon gondolkodom, hogy új személyazonosságot szerzek és elszökök Mexikóba, mikor az osztályfőnökkel találkozok a folyosón. Nagyon szeretem Elison tanárnőt, nagyon rendes velünk. Kedves, odafigyelő és emberszámba vesz minket, nem mint a többi tanár. Sajnos azonban nemsokára szülési szabadságra megy, és utána sokáig nem fogjuk látni. Egyrészről nagyon örülök, hogy családot alapítanak a férjével, másrészről viszont hiányozni fog…
- Sonja, kicsim, valami baj van?- állít meg rögtön, én pedig zavartan tekintek fel rá.
- Jó napot kívánok, tanárnő… és hát…- kezdek bele tétován. – Ma reggel késtem az első óráról, Strauss tanár úr pedig ezért megbüntetett. Azt mondta, tanítás után jelentkezzek nála, de nekem még különórám lesz, és megígértem önnek is, hogy segítek a könyvtárban, de így…- öntöm ki a lelkem elkeseredetten, mire lágy mosollyal néz rám.
- Cseppet se aggódj, kedvesem, majd én beszélek vele. Biztosan sikerül majd meggyőznöm, hogy engedjen el a különórára.- mondja, én pedig reménykedve pillantok rá.
- Nagyon szépen köszönöm, tanárnő, az életemet mentené meg ezzel!- rikkantom. Csak elneveti magát, majd a tanári felé veszi az irányt, én pedig idegesen várakozok a folyosó végén. És mikor pár perc múlva a tanárnő széles mosollyal megjelenik, lelkesen elvigyorodom. Hát sikerült neki!
A következő pillanatban azonban Strauss tanár úr bukkan elő, a tekintetünk pedig találkozik. Fülemet-farkamat behúzva lapulok meg hideg tekintetére.
 
*
 
Lihegve sprintelek végig a folyosón. Felforgattam az egész iskolát a takarító néni után, de valamilyen összeesküvés folytán sehol nem találtam. Valaki tényleg nagyon ki akar cseszni velem! Végül a legfelső emelet legutolsó termében találom meg…
Kétségbeesetten elkérem tőle a felmosót meg a vödröt, majd rohanva veszem az irányt a német terem felé. Végigrohanok az egész iskolán, és lihegve vetődök be a terembe, majdnem megint orra esve, de ezúttal szerencsére sikerül megkapaszkodnom az ajtófélfában.
- Me-megjöttem…!
- Késtél.- jelenti ki olyan hangon, amitől még a levegő is képes lenne megfagyni. Nyelek egyet.
- Tu-tudom, sa-sajnálom…- lihegek a térdeimre támaszkodva.
- Ahogy észrevettem neked ez az ötös szám nagyon tetszik. Mit szólnál hozzá, ha minden dolgozatodból levonnék öt pontot?- kérdi kegyetlenül, majd felállva hozzám lép, és keresztbe font karokkal megtámaszkodik a falnak. Elkeseredetten nyögök fel, majd nagy levegőt veszek.
- Nagyon sajnálom tanár úr!- hajolok meg, olyan mélyen, ahogy csak tudok, majd menekülőre fogom a dolgot és inkább felkapom a felmosót. Strauss tanár úr addig visszaül a tanári asztalhoz, én pedig belevetem magam a takarításba.
- A táblát is.- közli aztán hidegen, én pedig meglepetten pillantok rá. Ezt ő sem mondhatja komolyan…! Hogy a jó életbe töröljem én azt le?!
A számat elhúzva fogom a szivacsot, majd lépek a táblához, s kezdem törölni, de nagyjából csak az alsó kétharmadát érem el…
- Tanár úr…- mondom végül bátortalanul.
- Igen?- kérdi fásult hangon, érdektelenül.
- Nem érem fel.- mondom zavartan, közben ugrándozva egy kicsit, hátha megsajnál, de ez a lelketlen szörny csak egy lesújtó pillantással illet.
- Nem én tehetek arról, hogy nem nőtt nagyobbra. Oldja meg.- közli egyszerűen, én pedig elkínzottan nyögök fel. Tanácstalanul körbenézek, végül felcsillanó szemekkel lépek az első padhoz és felkapva az egyik széket magammal cipelem a táblához. Ott aztán felállok rá és elégedetten kezdem törölgetni a tábla tetejét. Majd nyújtózkodni kezdek, hogy elérjem a másik felét is, mert minél előbb szeretnék végezni, és időtakarékosság céljából nem akarok lemászni, arrébb vinni a széket és újra felmászni. Persze ennek megvan az eredménye, méghozzá hogy megcsúszok és hangos sikkantás közepette elvesztem az egyensúlyomat. Összeszorított szemekkel várom a randit a padlóval, azonban a csattanás elmarad…
Legnagyobb meglepetésemre két erős kar között landolok. Meglepetten pislogok fel, és egy morcos, ámde jóképű arccal találom szemben magam… nahát, eddig észre sem vettem, hogy a tanár úr milyen jól néz ki… nagyon fiatalos… és ha még mosolyogna is, nem állandóan morcos képet vágna, bomlanának utána a nők…
- Hogy veled mindig csak a baj van…- jegyzi meg, én pedig elpirulva kapom el róla a tekintetem.
- Sa-sajnálom…- motyogom zavartan, mire csak felsóhajt, majd letesz a földre. Megigazgatom a ruhámat, majd bátortalanul mosolygok fel rá. – Nagyon köszönöm, hogy elkapott…- mosolygok rá, mire mintha kicsit megenyhülne az arca. Vagy csak a szemem káprázik?
- Nincs mit. De legyél óvatosabb.- dorgál meg, majd visszaül az asztalhoz, én pedig apró mosollyal folytatom a tábla letörlését. Talán nem is olyan kegyetlen, mint amilyennek mutatja magát…
Kétszer akkora lelkesedéssel folytatom a takarítást. Szépen letörlöm a padokat, felrakom az összes széket, összesöprök, leporolok, lepókhálózok…
- Ma az egyik szünetben megkeresett az osztályfőnököd. Ő kért meg, hogy engedjelek el a különórádra.- jegyzi meg, mintha csak az időjárásról beszélgetnénk, én pedig zavartan tekintek rá. Megáll a kezemben a seprű, úgy pillantok felé. – Legközelebb díjaznám, ha magad állnál elém.- közli hűvösen, én pedig elhúzom a szám. De hát ha a tanár úr annyira ijesztő…
- Bocsánat…- motyogom félve, majd tovább sepregetek.
- Milyen különórára jársz?- kérdi aztán. Nahát, mi lelte, hogy hirtelen ennyit kérdez? Vagy csak le akar ellenőrizni...?
- Hát… hétfőn japánra, csütörtökön pedig angolra…- sorolom, mire csak felvonja az egyik szemöldökét.
- Nem vállalod kicsit túl magad?- kérdi, de csak mosolyogva megrázom a fejem.
- Igazából a nyelvek nagyon érdekelnek, és könnyedén tanulok.- mesélem lelkesen, és mintha még az érdeklődését is sikerülne felkelnem.
- Nahát, mik ki nem derülnek… azt már én is észrevettem, hogy jó a nyelvérzéked.- közli szárazon, tényszerűen, nekem mégis félrever a szívem. Még soha, senkit nem dicsért meg… úristen, el fogok ájulni…
- Kö-köszönöm…- nyögöm elképedve.
- Más nyelven is tudsz?- kérdi, én pedig bólintok.
- Tudok ugye japánul, angolul, németül, finnül, svédül és norvégül…- sorolom kissé szégyenlősen, mire nem kicsit kerekednek el a szemei. Zavartan felnevetek, kissé kínosan érzem magam, de azért reménykedem, hogy sikerül kissé felolvasztanom azt a jég szívét és nem fog pikkelni rám a tanév végéig…
- Elismerésem. Nem néztem volna ki belőled.- közli, én pedig csak felsóhajtok. Jellemző... kissé letörten folytatom a sepregetést, majd ahogy azzal kész vagyok, a felmosót ragadom meg. - Mond csak, milyen nemzetiségű vagy?- kérdi aztán.
- Norvég.- jelentem ki, mire az egyik szemöldöke a magasba szalad. - Osloban születtem, csak néhány éve költöztünk a szüleimmel Japánba.- mesélem halkan, mosolyogva, elrévedve egy hosszú pillanatra az emlékek között. Közben a felmosással a tanári asztalhoz érek, Strauss tanár úr pedig szó nélkül áll fel, majd lép a bejárati ajtóhoz, hogy ne akadályozzon a munkában. Gyorsan letörlöm az asztalát, majd felmosok, és összekapva a felszerelésemet állok meg előtte széles mosollyal. - Kész vagyok.- jelentem ki lelkes mosollyal, mire biccent.
- Nagyszerű. Akkor vidd vissza a holmikat a takarító nőnek, majd gyere utánam a könyvtárba. Tíz percet kapsz, egy másodperccel sem többet.- szögezi le szigorú hangon, nekem pedig elszorul a torkom.
- Igenis!- fordulok sarkon, majd futva száguldok végig a folyosón. Megfeszített erővel kezdem keresni a takarító nénit, és ezúttal szerencsésebb vagyok, mint az előző alkalommal, mert a következő folyosón meg is találom. Szépen megköszönök mindent, aztán irányt a könyvtár. Futva teszem meg ezt a távot is, nem akarom megkockáztatni, hogy elkéssek...
De persze amilyen mázlim van, a könyvtár felé vezető rövidebb folyosót lezárták, ezért kerülnöm kell...
Szinte berobbanok a könyvtárba, Strauss tanár úr pedig jegesen mér végig.
- Éppen csak ideért, kisasszony.- jelenti ki éles hangon, én pedig lihegve lépek beljebb.
- Bo-bocsánat...- motyogom szégyenlősen. Pedig én tényleg nem tehetek arról, hogy folyton kések! Nekem csak balszerencsém van! Semmi több! Nem szándékosan csinálom!
- A feladata először is, hogy megírd az olvasó jegyeket névre szólóan a kilencedik osztályosoknak.- adja ki a parancsot, én pedig sóhajtva bólintok, majd battyogok mellé. A kezembe nyom egy ijesztően nagy köteg kártyát, meg néhány névsort és egy tollat. Elhelyezkedem hát az egyik asztalnál, és nekilátok a végeérhetetlen feladatnak... szép gyöngybetűkkel írogatok, pontosan töltöm ki az összes kártyát... összesen öt osztály van, szóval beletelik egy órába is, mire a végére érek. Addig a tanár úr kényelembe helyezi magát az egyik széken és olvasni kezd. Láthatóan nagyon belemerül.
Mikor végzek, szépen osztályonként szétválasztom a kártyákat, majd a könyvtáros néni asztalára teszem őket. Majd odaállítok a tanár úr mellé, aki csak kíváncsian pillant rám.
- Kész is vagy?
- Igen.
Erre furcsán csillannak a szemei, majd összehajtja a könyvét és feláll.
- Akkor most a használt tankönyveket kell felvinni az emeletre. Tantárgyak szerint helyezd el őket a polcon.- mutat a könyvtár felső szintjére, majd egy nagy asztalon a hegyekben álló könyvekre. Elkeseredetten felsóhajtok. Hát sosem lesz már vége ennek a napnak...?
Nekilátok hát, de szemfüles vagyok. Már idelent külön stószba válogatom a könyveket, tantárgy szerint, és úgy kezdem őket felpakolni. De persze Fortuna még mindig messziről elkerül, ezért mikor az egyik adaggal épp a lépcsőn tartok felfelé, megbotlok az egyik fokban. Azonnal elvesztem az egyensúlyom, a könyvek kihullanak a kezemből. És ahogy megpróbálok hátra lépni, el is csúszok az egyiken. Rémülten felkiáltva tántorodok hátra majd esek hanyatt. Az egyetlen szerencsém, hogy nagyjából csak három lépcsőfokot zuhanok, ezért viszonylag kicsit esek. De az eredmény így sem marad el: szépen sikerül felhorzsolnom a bal tenyerem...
- Sonja, jól vagy?- hallom az aggodalmas hangot, de már rég más köti le a figyelmem. Ülő helyzetbe tápászkodom, majd sajgó kezemre esik a pillantásom, és amit ott látok, attól a levegő is bennem reked...
A sebből rubint színű cseppecskék szivárognak, hogy aztán végigfolyjanak az alkaromon, vöröslő csíkokat hagyva maguk után, s a könyökömön cseppenjenek a földre. Hihetetlen, hogy abból a pici sebből mennyi vér tud előtörni...
Megbűvölten bámulom a bíbor folyadékot, majd ahogy múlnak a másodpercek, úgy kezd úrrá lenni rajtam a pánik. A légzésem felgyorsul, a szívem vadul kalapálni kezd. Lassan minden tagom megremeg, a gyomrom apró gombóccá ugrik... szédülés és hányinger kerülget, és mélyen, a tudatom legmélyére beleeszi magát az a beteges gondolat, hogy pár perc, és én szépen lassan el fogok vérezni. Tudom, hogy irracionális, hiszen ilyen kicsi seben keresztül lehetetlen lenne elvérezni, de ebben a pillanatban nekem mégis ez a szent meggyőződésem.
Érintés a vállamon, mégis csak tompán érzem, mintha a testem nem is az enyém lenne.
- Neh...- súgom reszkető, vékony hangon, majd remegő, vérző kezem olyan távol tartom magamtól, amennyire csak tudom. - Neh! Nem akarom! Nem akarom!- sikoltok fel, könnyeim is megerednek. Őszinte pánik lesz úrrá rajtam, nem tudom kontrollálni. Hátrálni kezdem a padlón, kúszni, hátha távolabb kerülök a vértől, de sajnos a kezem a testemhez van ragasztva, ezért nem tudom otthagyni. - Meg fogok halni!- zokogok fel.
Ezen a ponton már szinte sípolva veszem a levegőt, légszomjam van. Fordul velem egyet a szoba, a tagjaimból kiszáll az erő...
Érintést érzek, tompán, mintha karok fonódnának körém, de vadul vergődni kezdek.
- Nem akarok meghalni...! Könyörgöm...! Élni akarok! Félek! Annyira félek...!


vicii2012. 09. 01. 20:25:18#23271
Karakter: Sonja Heine
Megjegyzés: (Nekonak)


Az óra fülsüketítő rikácsolása ránt ki az álmok édes világából. Neee… pedig olyan jól aludtam… olyan szépet álmodtam!
Fáradtan nyögve fordulok a másik oldalamra, ott viszont a Nap süt a szemembe. Nagyszerű. Ma reggel minden összeesküdött ellenem?
Végül morogva ülök fel, majd felkapva a Pikachus vekkeremet nagy lendülettel a falhoz vágom, mire szerencsétlen óra csak egy lelkes "Pika!" felkiáltással válaszol és elnémulva hullik a földre. Felásítok, megdörgölöm a szemeimet, nyújtózok, aztán csak üveges tekintettel bámulok ki a fejemből…
És nagyjából eddig tartott a fáradtság, széles vigyorral robbanok ki az ágyból. Első lépésként forgószélként söprök körbe, beágyazok, mindent a helyére teszek, elpakolom a táskámat, és miután mindez megvan, felrántva a szekrényem ajtaját derékig behajolok. Mit vegyek ma fel?
Hmm, magassarkú, barna térdcsizma, hozzá fehér harisnyával és egy rövid farmernadrággal, akárcsak Shura az Ao no exorcistból! Aztááán… egy Death Note-os póló, hozzá Vampire Knightos karkötő, a nyakamba egy Narutos fejpánt, Bleaches fülbevaló, Jigoku Shojos hajcsat, lila kontaktlencse, mint a Mirai Nikkiből Yunonak, és az összhatás megkoronázása érdekében felkapom a Samurai Champloos oldaltáskámat a könyveimmel. Így rohanok le a földszintre, ahol anyu már a reggelit pakolja az asztalra, apu pedig nyugisan újságot olvas.
- Jó reggelt, kicsim.- köszön apu, én pedig puszit nyomok az arcára. A táskámat ledobom a szék mellé, majd anyának is adok puszit, végül kinyitva a hűtőajtót kiveszem a tejesdobozt és meghúzom. Ohh, áldott legyen, aki háziasította a teheneket…
- Mi a reggeli?- rikkantom a nyálamat csorgatva, a nagy készülődésben eléggé megéheztem.
- Rántotta, pirítós, műzli…- kezdi sorolni, én pedig gondolkodás nélkül tányérért ugrok és magamhoz veszem a műzlit. Levágódok az egyik székre, öntök a finomságból a tányéromba, majd tejet rá, és elkezdem magamba lapátolni.
- Ümm… ma ne várjatok délután…- mondom teli szájjal. - Külön órám lesz, és megígértem az osztályfőnökömnek, hogy segítek a könyvtárban rendet tenni.- motyogom. Valószínűleg majd csak valamikor estefelé érek haza, de nem bánom, mert szeretek segíteni.
- Rendben van. Ma mi sem leszünk itthon apáddal. Este bálba megyünk.- mondja anya sokat mondó mosollyal, apu pedig pajkosan rákacsint. Ohhóóó, turbékolnak a galambok, mi? Hát, nekem mindegy, amíg nem itthon csinálják…
Bepakolom a reggelimet, bedobom a tányért a mosogatóba, aztán felpattanva fogom a táskám és az ajtóhoz rohanok.
- Sziasztok, jó mulatást, mentem!- rikkantom, majd futva fordulok az utcára. Már így is késésben vagyok… futva sietek a buszmegálló felé, és mikor a távolban megpillantom a kék járművet, kihagy a szívem. Neh… neh… neeee!!!
Felgyorsítok, hadonászok, kiabálok, de kegyetlen sofőrt fogtam ki, becsukja az ajtókat és egyszerűen elhajt, én pedig lihegve állok meg a buszmegállóban, elkeseredetten a tovatűnő buszt bámulva… most mit csináljak…?
Jézusom el fogok késni! Ráadásul az első órám német! Strauss tanár úr meg valamiért már az év eleje óta pikkel rám, szóval kizárt, hogy késsek, mert megint meg fog büntetni…
Elkeseredett arccal sóhajtok fel, kétségbeesetten kezd pörögni az agyam… és ekkor megpillantom Ichita-chant, a szomszéd srácot, ahogy épp a gördeszkáján egyensúlyoz az útpadkán. Felcsillanó szemekkel ugrok oda hozzá.
- Ichita-chan, kérlek, kölcsön adnád nekem a gördeszkádat? Az életemet mentenéd meg vele! Bármit megadok!- kezdem kétségbeesett hangon, a vállait megmarkolva és úgy rázva meg szegény srácot, mint a kettőhúsz. Először csak meglepetten pislog rám, majd ördögi vigyor jelenik meg az arcán, én pedig tudom, hogy hiba volt ezt mondanom…
- Bármit?- kérdi egy ördögi üzletember tekintetével. Ebből a fiúból zseniális politikus lenne…
- Persze csak az ésszerűség keretein belül.- szögezem le, mire keresztbe fonja a karjait.
- Legyen. Ha nekem adod Kont, megkapod a deszkámat mára.- közli, én pedig elsápadok. Ugye nem…? Még a tavalyi anime conon vettem egy Konos plüssfigurát. Azóta is azzal alszom, nagyon a szívemhez nőt…
- Nee, kérlek, csak őt ne!- könyörgök kétségbeesetten, de persze hajthatatlan, az én időm pedig egyre fogy. - Jól van, te kis sátánivadék, a tiéd! Most pedig add azt a hülye gördeszkát!- morgom, és ahogy átnyújtja, kikapom a kezeiből, felpattanok rá, és irány a suli!
Csak úgy száguldok az aszfalton, egyre csak az órámat bámulva. Néhányszor majdnem el is csapnak, de hát hogy is szokott ez lenni? Feláldozom magam a tanulás oltárán…?
Mire beérek az iskolába, minden folyosó kong az ürességtől. Az egyetlen esélyem az, ha a tanár úr késik, és előbb érek be, mint őt…
Sprintelve rohanok fel a másodikra, majd ahogy meglátom a termet, szinte már megkönnyebbülök. Feltépem az ajtót, és már lépnék be, de ekkor megbotlok a küszöbben… és szó szerint pofára esek.
Néma csend, majd orkán erejű röhögés tör ki, én pedig fáradtan pillantok fel. Strauss tanár úr pedig gyilkos tekintettel néz rám az asztal mögül… rávillantok egy vigyort.
- Guten Morgen… Professor Strauss.*- rebegem, hátha megenyhíthetem a szívét…
- Sonja… kereken öt perce becsöngettek. Menj a helyedre!- dörren, én pedig összekaparva magam úgy iramodok meg, mint akit veszett kutyák kergetnek. Bevágódom az ablak melletti, első padba, előpakolom a könyveimet és csak reménykedem, hogy megúszom ma karó nélkül… jézusom, ezt nagyon elszúrtam…
Vajon… nagyon meg fog büntetni…?
 
*Jó reggelt, Strauss tanár úr.


timcsiikee2010. 07. 24. 22:21:27#6264
Karakter: Taiki Myoga
Megjegyzés: ~ nővcimnek





Myoga:


Puha, fehér takaróval fon körbe a hó,
Fekete fátylával borít be az éj.
Minden oly hűvös és múlandó,
Mert nem vagy mellettem angyali lény.

Vágyakozva simítom végig a pelyheket,
Álmodva arról, hogy mind a lehullott tollad.
Bársonyos magány mardossa belülről szívemet,
De kitartok, amíg erőm el nem hagy.

Majd eljön a nap, mikor megváltozik a lét,
S a hótakaró helyett szárnyaid melengetnek át.
Az éj leple, majd feloldja végleg béklyóit,
S tekinteted rabja leszek odaát.

Kérlek vigyél magaddal, mennyek legszebbike,
S melletted szárnyak nélkül repülni fogok.
Szívem felé helyezem apró, kecses kezedet,
Így érezni fogod, hogy csak a tiéd vagyok.

Szeretlek míg élek, s élek míg szeretlek.
Ezen örökkön körforgásból áll életem.
Tiltott csókból táplálkozik a lélek,
S ez így jó, mert Te vagy a kedvesem.

Boldog Karácsonyt édes múzsám!


Ahogy végre befejezem a végső sort, mélyet sóhajtva mosolyodom el fáradtan. Már második éjszaka, hogy ezen az ajándékon dolgozom, sosem hittem volna, hogy ilyen kimerítő, ha nem spontán akarok verset írni. De remélem még így is elég szép és összeszedett lett.

Ezt a vázlatot majd szépen begépelem, kiegészítem egy-két apró képpel, és egy formás kis keretbe téve tökételes lesz.  Halkan elkuncogom magam, és hosszan lehunyom a szemem. Gyerekkorom óta nem voltam ennyire izgatott, és nem csináltam ehhez hasonló ajándékot. De hát… ilyen a szerelem, újra kölyöknek érzem magam. Már lassan kezdtem is elfelejteni, milyen csodás érzés.

Kisimítom a lapot, majd hátra dőlve a széken az ablakra nézek. Apró pelyhekben hullik a hó, de csak egy folton látom, ahol az utcalámpa is teljesen megvilágítja. El sem hiszem, milyen gyorsan elszaladt ez a félév, és olyan dolgok történtek, amiről álmodni sem mertem volna.

Leoltom az asztali lámpát, majd nyújtózom egyet, és lefekszem. Jócskát átlépte az idő az éjfélt, ideje lesz aludni végre.

~*~

Épp a szobámba indulnék vissza a konyhából, amikor a csengő hangja szeli ketté a csendet a házban, a hangra Shimo-chan azonnal ugatni kezd, mint mindig.

- Megyek! – szólok ki azonnal, és megváltoztatom a célomat, de amint kinyitom az ajtót, egy mosolygó arcú angyalkával találom szembe magam.

- Szia Kedves. – egy gyors puszit kapok a számra, de még ez sem rángat ki elég gyorsan a döbbenetből. Nem tudtam, hogy jön, ha tudom készültem volna rá - Kaphatnék egy kis teát, nagyon hideg van odakinn. – mondja édesen, és persze erre azonnal észbe kapok.

- Persze. Ülj csak le, hozom mindjárt a teát.

Kimegyek a konyhába, szerencsére nem rég főztem le egy adaggal. Téli napokon mindig van nálam kész friss tea.

Kiviszek kedvesemnek egy csészével, s szavai mellett már csillogó tekintete bőven elég köszönet nekem.

- Hiányoztál nagyon – mondja a csésze felett, majd belekortyol, mellé ülök, és ujjaimat puha arcára simítom.

- Te is nekem – Remélem a szobában nem hagytam látható helyen a papírt, nem lenne jó, ha idő előtt megtalálná az ajándéka egy részét.
- Nemsokára itt lesznek az ünnepek, már csak két nap. Arra gondoltam, hogy töltsd nálunk a karácsonyt. Anya mindent tud, és ő beleegyezett…

Először végigfut testemen a hideg, ujjaim is megállnak egy pillanatra arcán.

- Kicsim… - sóhajtom halkan, de nyugodt maradok. – Az édesanyád azt is tudja, hogy a tanárod vagyok? – kínos, és szokatlan ez nekem, ráadásul veszélyes is. De… hogy mondhatnék a kérésének ellent? Mégsem hívhatom én magamhoz az ünnepekkor. Még fiatal, neki ott a családja.

- Igen, és megért… - kifújok egy mély levegőt, majd átkarolom vállát, közelebb vonom magamhoz.

- Jól van – még jobban magamhoz húzom, és homlokára puszit hintek. Halvány mosolyt csal arcomra szép arca, és ahogy csillogó szemekkel teszi le a csészét, majd lassacskán ölembe fészkeli magát. Így sokkal jobban át tudom ölelni karcsú alakját. Annyira szeretem, olyan kis törékeny az én kis madárkám – Egy feltétellel…

- Igen? – felemeli szép pilláit, és rám néz, homlokét összeérintem enyémmel, és mélyen nézek szép szemeibe.

- A következő nap az én családomhoz megyünk. Rendben? – orrommal piszézem meg övét, mosolyogva figyelem, és várom a válaszát.

- Jó – mosolyodik el Ő is, és egy puha puszit hintek ajkaira.

- Akkor ezt megbeszéltük. – ebben a pillanatban pattan fel Shimo-chan a kanapéra, és Lyrana ölébe mászik, egy kis szeretgetésért. Nos igen, elég elhanyagoltnak érezheti magát, ha kicsit nem vele foglalkozunk.

- Éhes vagy? Hozzak valamit? – kérdezem kedvesemet, és hajába csókolok.

- Még nem, köszönöm – rázza meg buksiját, és Shimo-chan hirtelen megfordulva pattan ki az öléből, kuncogva néz utána, én pedig rá.

- Akkor mit szeretnél csinálni? – Orrommal arcát simítom meg, lassan felém fordul, és közelebb hajolva egy hosszú, finom csókot lopok rózsaszín ajkairól. Nyakamba kapaszkodik édesen, egyre jobban hozzám simul, én pedig tovább ölelem.

A csók után nem hajolok messze, közelről akarom tovább csodálni még szép szemeit. Gyönyörűek.

- Nem tudom – leheli halkan, válaszolva a kérdésemre. Szeretem, ha így mosolyog, úgy érzem boldogabb aligha lehetnék.

- Akkor mondjuk pihenjünk, és tévézzünk egy kicsit.

- Jó – bólint rá, én pedig óvatosan leültetem magam mellé, majd felállok a kapanéról, rámutatok az asztalon a távirányítóra.

- Kapcsold be nyugodtan, mindjárt jövök – Egy oldalsó szekrényhez lépve kiveszek egy puha, bolyhos pokrócot, majd visszasétálva ráterítem hátára, bebújok mellé, és így ölelem tovább.

~*~

A romantikus film vége felé, már igazán álmoskás a hangulat. Finoman cirógatom kedvesem karját, aki vállamra hajtva fejét szuszog édesen, figyelve a képkockákat. Bár az sem lepne meg, ha kicsit elszenderedett volna.

Kaparászásra figyelek fel, és azonnal kipattannak szemeim, mikor az ugatás is társul hozzá.
Erre felkel az én angyalom is, és felemelve rólam fejét figyel az ajtó felé.

Sóhajtok egyet, majd az órára pillantok.

- Már ennyi az idő? – motyogja kissé álmosan kedvesem, és kicsúsztatja lábacskáit a takaró alól – Haza kéne mennem.

- Elkísérlek. Elég sötét van már. Shimo-chan úgyis ki akar menni – mondom mosolyogva, és végre újra az ő arcán is láthatom az önfeledt mosolygást. Szeretném mindig így látni. 

Felsegítem a kabátját, majd én is magamra kapom az enyémet, és kis kedvencemre téve a pórázt elindulunk.

Egy kis ideig a kezébe adom, hogy őt vezesse, nevetgélve figyeljük, mennyire örül a hónak a kutyus, és milyen jól eljátszik benne.

Egy magas utcalámpa alatt állunk meg, ekkor egy pici pehely suhan el arcunk előtt, és azonnal felnézünk az égre.

Ezernyi apró pötty szálingózik alá a sötétben, és mi is csak azokon a foltokon látjuk a havat, ahol a fény éri. Szép látvány, főleg, mikor már minket is körülvesz a mesevilág.

Ujjaimmal megsimítom arcát, magamra terelem tekintetét, és mosolyra fakasztom egyetlen pillantással. Álla alá simítom ujjam, lassan magam felé terelem szép arcát, majd egy finom csókkal pecsételem meg az idilli pillanatot.
 
 


timcsiikee2010. 05. 28. 09:05:57#5205
Karakter: Myoga(nővcimnek)






Myoga:

Amikor
 elhallgat a zene, elengedem karjaimból a kis díszes madárkámat, és egymás tekintetébe merülve nézzük a másikat mosolyogva. Az álomkép és az idilli hangulat egy pillanat alatt eltűnik előlem egy köhécselés hallatára, és úgy érzem magam, mint a sarokba szorított nyúl.

- Hölgyválasz – az osztályfőnökük nem tágít, pedig… nem fűlik a fogam ehhez, de ezt már végképp nem illik visszautasítani. Meghajolok kissé és így fogadom el, de mire már oldalra fordítom a fejem, Lyrana már sehol sincs.

Felcsendül az újabb zene, én pedig szinte kifejezéstelen arccal vezetem a hölgyet, bár amikor megszólal, a szokásos mosolyomat öltöm magamra.
- Ki volt ez a hölgy az imént? Olyan ismerősnek tűnik – jegyzi meg, de meglepettség helyett inkább mentegetőzést keresek.
- Csak egy másik vendég a szállóból, én sem ismerem – vágom rá azonnal. Nem hiányzik még a botrány is. Egyikünknek sem lenne jó, ha minden kiderülne.
- Értem – mosolyodik el szélesebben, majd hagyja, hogy tovább vezessem, és mondhatni szerencse egyben balszerencse, hogy az egész tánc alatt „csak” kétszer lép rá a lábamra, persze szabadkozva arra, hogy már rég nem táncolt.

Felszabadult sóhaj szakad fel belőlem, amikor a végtelennek tűnő dallam végre elhallgat, így ellépve tőle, meghajolással köszönöm meg a táncot.
- Engedelmével – egyenesedem ki egy mosollyal, mint ahogy a régi korban, és ő a szóra kuncogva legyint. Úgy látszik megkapta amire vágyott, biztos vagyok benne, hogy a tanári kar a jövő héten erről fog diskurálni. Remélem nem fajulnak el a dolgok.

Végigjárva a termet keresem kedvesemet, és mikor már épp veszteném el a reményt, az erkélyre vezető ajtóra pillantok.
Megvan – mosolyodom el, és azonnal felé veszem az irányt.

- Hát ide bújtál te kisördög.  Otthagytál az osztályfőnököddel… Kis gonosz. – Átkarolom hátulról, és ő megadóan simul az ölelésbe, már ennyitől is teljesen megkönnyebbülök.
- Ugyan… Mentem volna érted fehér lovon, ha olyanra fordult volna a helyzet. – kacagja halkan, kifordul karjaimból, és egy csókért pipiskedik fel hozzám. - Még hölgyválasz van. Táncolnál velem egyet? – Kérdezi ártatlanul.

Elmosolyodom, és kabátkáját puhán simítom le róla. Majd átölelem.
- Természetesen – suttogom ajkaira, egyik kezét a vállamra terelem, másikat megfogom, és így maradva irányítom az újabb táncot.

Arcom bizsereg közelségétől, szemei kábán csillognak, és ez a legszebb látványt nyújtja nekem, amit valaha láttam. Mintha sóvárogva várna, de nem merné megtenni azt a lépést, amire mindkettőnk vágyik. Hisz bárki megláthat minket, de ugyanakkor rajta van a kis maszk is.

- Myoga – súgja ijedten, amikor szorosabban magamhoz ölelem, teljesen mellkasomhoz szorítom őt, elengedem kezét, és két kézzel karolom végre át.
Ő édes mosollyal, megszeppenve tereli nyakam köré karcsú karjait, viszonozza szoros ölelésem, majd egy édes csókra húzzuk egymást a ragyogó, csillagos ég alatt táncolva.


timcsiikee2010. 04. 14. 10:03:35#4667
Karakter: Myoga(nővcimnek)






 
Myoga:

- Had maradjak még egy kicsit – pislog rám kábán, résnyire nyitott szemecskékkel - Még mindenki alszik… Pihenjünk mi is még egy kicsit – elmosolyodom, ahogy közelebb bújik, és máris elvesztettem a csatát vele szemben.
- Rendben de csak egy kicsit… - csókolom meg puhán, majd apró cirógatással zuhanunk ismét az álmok közé.

Mikor újra felkelünk, a nap már javában az égen jár, erős fényével az egész szobát kitölti. Látom ő is felkelt, így egy újabb kis csókkal lepem meg.
- Azt hiszem, most már úgy kell visszasettenkedned a szobába – jegyzem meg halkan.
- Este bezártam a szobám ajtaját, és kiakasztottam, hogy ma sokáig szeretnék pihenni.
- Te kis huncut – megcsiklandozom, hogy rendesen felkeljünk – Nem szöksz meg. Itt maradtál, most viseld a „büntetésedet” – tettetett rosszallással mosolygok rá.
- Pihenj akkor még egy kicsit, addig én felöltözöm – mondom halkan, és a fürdőszobába megyek, majd egy jótékony zuhany után felkapom ruháimat.

Mikor kilépek, épp ülnék vissza mellé, de csak az ágy széléig érek, kopogtatnak ajtómon. Egy pillanatra átcikázik rajtam a feszültség érzése, de megnyugszom.
- Menj be a fürdőbe – suttogom halkan, és besiet, ő is tudja, hogy mennyire fontos ez.

Kinyitom az ajtót, és az osztályfőnökük az, nem nagy meglepetésemre.
- Áh látom, már felkelt.
- Önnek is jó reggelt – mosolyodom el.
- Lyrana még alszik, és a többiek jelmezt mennek kölcsönözni, így velük kell mennem. Vigyázna addig rá? – kérdezi mosolyogva, és felsóhajtok.
- Persze.

Bezárom az ajtót, majd a fürdőszobai ajtó felé megyek, majd kuncogva nyitom ki.
- Ezt megúszta Lyrana kisasszony. Azonban jobb lesz csipkednie magát, mert lemarad az összes jó jelmezről. Este ugyanis bál lesz.
- Bál? – pislog rám értetlenül, majd gondolkozik egy kicsit, és észbe kap – Az hiszem volt ilyesmi a szórólapon.
- Igen – megfogom kezét, végül teljesen magamhoz ölelem – Amikor idejöttünk, kaptunk egy prospektust, a mai este lesz egy álarcos bál, az egész szállodában lent – megcirógatom arcát, és közelebb hajolok.
- Érdekesen hangzik – mosolyodik el édesen, mellkasomnál ruhámba kapaszkodik, majd felpipiskedve követeli ki a csókot, amit amúgy is adni szerettem volna neki.
Puha kis teste hozzám préselődik, ahogy magamhoz szorítom, végül egy keringő forgó alaplépéseivel, az ajtóhoz vezetem, és elhajolok tőle, majd homlokára is egy puszit nyomok.
- Menj, öltözz át, és lemegyünk mi is kölcsönözni rendben? – mosolyogva rábólint, és kiengedem amikor csend honol a folyosón, ebből tudni, hogy már mindenki eltűnt.

~*~

A bálterem ajtajánál állok, a furcsa jelmezben, ami elég középkorúnak tűnik. Úgy érzem magam, mint egy lantos, és a gondolatra nevethetnékem támad, de csak elmosolyodom, és kuncogom magamban párat. Őt várom, hogy végre megérkezzen, majd táncra hívjam ,de furcsa mód, még egy hölgyemény sem jött le.

Ellépek az ajtótól, hogy lentebb is körbenézzek, de csak a többi fiút látom, hasonló öltözetben, mint én.
Hangos zsibongás üti meg fülem, majd meglepetten figyelem, hogy a szálló hölgyvendégei, egyszerre, szinte zubogó folyamként áramlanak be a terem kettétárt ajtaján, és a lépcsőn levonulnak a táncparkett területére, és nagyjából szabályosan elhelyezkednek, majd felcsendül a zene.

((zene))

Kisebb gondolkodás után majdnem fejbe csapom magam, amikor elér a felismerés. Álarc van rajtuk, s ez, egy hagyományőrző bál. A férfiaknak kell megtalálniuk a kiszemelt hölgyet, hát persze… El is felejtettem.
Elmosolyodom, majd körbepillantok a tömegen, de nagy csalódásomra nem látom meg azonnal, pedig reménykedtem benne. Elindulok lefelé a lépcsőn, végig a táncparkettet figyelve, ahol már páran megtalálták akit keresnek. „Bevetődöm” a nagy tömegbe, akik tallan táncolni kezdenek, van aki már párral, és van olyan hölgy, aki egyedül. Mint aki teljesen elveszett úgy állok közöttük, körbefordulok, és meghallok egy kuncogó hangot. Ez Ő lesz.
A hallott hang irányába fordulok, de a sok ringó szoknyától káprázni kezd a szemem, viszont egy elillanó alak kitűnik a tömegből.
Elmosolyodom, és követni kezdem, kecsesen kikerülöm a körülöttem imbolygókat, de amint azt hiszem a nyomába érek, eltűnik onnan. Vajon hol lehet?
Ennyire szeret játszadozni? Vagy csak…
- Tanár úr – szólít meg mögülem egy hang, és mikor meglátom, akkor látom, hogy az osztályfőnök az. Hahh… valamit ki kéne találnom. Meg is van.
- Ej – kacsintok rá – nem ismeri a szabályt? Nem szabad egy hölgynek felfedni magát – mosolygom rá kedvesen. Tudom én, hogy miért szólított meg, de nincs kedvem bájcsevegni vele. Újra a kuncogás üti meg fülemet, oda kapom tekintetem, és megint látom elillanni a karcsú alakot.
- Ha megbocsát – biccentek illedelmesen, ahogy a régi korban is szokás volt, majd elsietek mellőle, egyenesen a lány után.

De most cselesebb leszek, a másik irányból közelítem meg, kerülve egyet. Amikor meglátom nagyot dobban szívem, alakjára tökéletesen simul a barackvirág színű ruha, válla teljesen kibukik a csipkés anyagból, kecsesen tartja szeme elé a maszkot, abroncsos ruhája csak még szebbé teszi. Gyorsan mögé lépek, és átölelem hátulról, majd magam felé fordítom.
- Megvagy – suttogom fülébe, érzem, hogy megborzong, majd elengedi a maszkot, ami továbbra is szépen az arcán marad, de a barna csillogó szemeket azonnal felismerem, hogy Ő az. Egyik kezét a vállamra teszem, a másikat feltartva megfogom, s bár így már értelmetlen a kérdés, mégis felteszem.
- Felkérhetem egy táncra, hölgyem? – duruzsolom mosolyogva, s ezt viszonozva biccent.
- Ezer örömmel – válaszol, mintha csak ő is a középkorból lépett volna ki, és e végszóra indítom meg a lépést, határozottan vezetem fel őt a parkettre, a kacskaringós keringőt ropó tömegbe.
 


timcsiikee2010. 03. 19. 09:27:22#4309
Karakter: Myoga(nővcimnek)






Myoga:

Kicsit feszeng a karjaimban, majd egy mély sóhajjal szólal meg.  

 
 
„Mikor ajkaid hozzám érnek, lelkemben pillangó repked. Mikor karjaid borostyánként fonnak át, boldognak érzem magamat, miként még soha.
Ilyenkor azt érzem hazaértem, megtaláltam azt, amit kerestem…”

Csak nem egy idézetet hallottam az alkotásából?
De bizony, és nem is akármelyik jelenetet… ha jól emlékszem… Ez volt az egyik kedvenc részletem az egészből, mert olyan kifejező és lágy. Hogy e földöntúli érzést megadhassuk egymásnak, oldalra fordulok, egyenesen felé, ujjaim óvatosan cirógatva húzom végig puha bőrén, majd ezzel az egyetlen érintéssel hívom magamhoz közelebb, végül egy csókban olvadok össze rózsás ajkaival.
Egyszerre érzem bűnösnek, mégis csodálatosnak. Egy diákomról van szó… egy diák, aki jóval fiatalabb tőlem, mégis sokkal érettebb a koránál… Érzékenyebb mint más emberi lény… Egy törékeny madárka aki csak egy óvó ölelésre vágyik.
Mikor is éreztem ilyet utoljára? Talán ehhez hasonlót még soha nem is éreztem, hisz az a régi, gyermeki képzelgésem csupán egy vékonyszál volt a mostanihoz képest.
Az egyoldalú csodálatot és szerelmet egy új vette most át a szívemben, s viszonzásra talált. Hogy hagyhatnám elszalasztani ezt a csodás teremtményt?

Megremeg karjaimban, ekkor hajolok csak el tőle.
- Látom fázol! – simogatom meg puha haját – Ideje visszamenni – nem elég, hogy későre jár, ráadásul szörnyen hideg is van, és ez nem tesz jót neki, még gyógyulnia kell.
- De nem szeretnék – tiltakozik fukarul, barna szemeiben a kérlelés csillog, de nem hagyhatom magam elpuhulni – Ott nem lehetek veled – milyen édes és ártatlanul naiv. Csak elmosolyodom, hogy előre tartja fejét. Újra tegezett, és ez olyan furcsa érzéssel tölt el, mégis elégedettséggel.
- Muszáj drágám, de ígérem, amint lehet, együtt leszünk csak ketten – valamit holnapig biztosan kitalálok majd… Mondjuk egy sétát a faluba ahova ma nem mehetett el.
 
Lassan visszakísérem a szobájába, és én is a sajátomba vonulok, hogy nyugovóra térjek.

Csak forgolódom sokáig az ágyamban, hisz hiába majd’ leragad szemem, gondolatok ezrei halmozza el elmém, s nem bírok megnyugodni. Szívem zakatol, ujjaim bizseregnek. Szerencse, hogy az osztályfőnök egy másik szobában van, erre a mozgolódásra még ő is felébredne, abban biztos vagyok.

Ahogy hátamon fekszem, fejem alatt a puha párnával, s a sötétségben a plafont figyelem az ablak üvegén keresztül egy villám keresztül cikázása világítja meg az egész szobát, hogy az utolsó repedésig is szemügyre vehessem a falat.

Vihar készülődik? Remélem a diákok mélyen alszanak. Lustán fordítom tekintetem az ablak felé, s egy újabb égi jelenséget láthatok teljes valójában.
Biztonságba vagyunk, hisz az egész szálló a völgybe épült, s a villámok csak a magasabb területekre csapódnak.

Hirtelen ajtóm nyikordulása töri meg az éjszaka „csendjét”, s azonnal oda fordítom tekintetem. Az angyali alakot azonnal felismerem, s csak még szaporább dobolásra készteti szívemet, ahogy pizsamájában látom meg.
- Félek… Nálad alhatnék? – kérdi remegő hangon, de bármi szörnyű is, el kell gondolkodnom ezen. Veszélyes lehet, de mégsem hagyhatom egyedül. Felülök az ágyon, lágy mosollyal ajkaimon, s leterítem félig testemről a takarót.
- Gyere – mutatom hívogatón, és szavamra azonnal meg is indul felém – De korán kell kelnünk, hogy visszamehess a szobádba – amint beül az ágyba, rá is terítem a takarót, azonnal óvó ölelésembe menekül, és belefurakszik akár egy kiscica.
- Értettem… sensei… - mondja kis hangsúllyal, és boldog mosollyal karol át. Talán azt gondolhatnám, hogy kihasználta a helyzetet, hogy velem lehessen, de még ezt is megbocsájtanám neki…
Lassan ledöntöm az ágyra, s összebújva vele csillapítom remegését minden egyes villámcsapásnál. Puszikkal, simogatással csitítom benne a félelmet mindaddig míg el nem alszik, s nagy meglepettségemre mintha szívem is megnyugvást talált volna, olyan hamar alszom el, hogy észre sem veszem.

~*~

Szinte korábban kelek mint a pirkadat, hisz az órám csörgőre állítottam, de azonnal ki is nyomom. Csak én ébredtem fel, de a karjaimban pihegő kis angyal még nem.
Elmosolyodom gyönyörű arcát látva, s arra gondolok vajon mit álmodhat.
Ebben a pillanatban kis mosoly szökik arcára, ujjaimmal egy tincset simítok ki orcájából, s csak remélem, hogy álmaiban is én teszem boldoggá.
Láttam már szomorúnak, átlagosnak, és kissé jó kedélyűnek is… De boldognak talán még soha… Szívem egyik vágyává vált, hogy ezt elérjem nála, talán mindent megtennék ezért… talán…
Még mindig csak szuszog, cirógatásomra sem ébredt fel.
Közel hajolok hozzá, pontosan füléhez, és halkan suttogok fele.
- Ideje felkelni kedvesem – lehelem a szavakat, végül homlokára csókot hintek.
 


timcsiikee2010. 03. 01. 16:14:06#3943
Karakter: Myoga(nővcimnek)






 
Myoga:

Figyelem arcát, ahogyan lassan, mégis biztosan tűnik el a rosszkedvűség borús köde. Ez a szép látvány, megrészegítően vonzó, mégis tele van annyi veszéllyel és meglepetéssel az érzés, ami engem kerülget.
Több mindennel kellesz megküzdenem, mint azt elsőre gondoltam.
- Szeretnék egyet sétálni. Tudom, nem lenne szabad, de nem bírok itt ülni, mikor odakinn olyan szép a látvány. Elkísérnél?
- Nem tudom jó ötlet-e.
- Kérlek szépen! – szavaira lágyan mosolyodom el. Akaratlanul is letegezett, és ez annyira boldoggá tesz, nem is tudja mennyire… Egy apró jelentéktelen dolognak is vannak hatalmas jelentőségei, ezt most látom igazán, hiába tapasztaltam már nem egyszer. Rábólintok. Ha vigyázok rá, akkor talán nem lesz gond.
- lent találkozunk a halba, de öltözz fel kérlek melegen! – simítom meg forró arcát. Remélem ez a kis hőemelkedése hamar el fog múlni, és nem árt meg neki a séta.

~*~

Míg a kabátomért megyek a szobába, újra összefutok az osztályfőnökükkel.
- Lyrana már jobban van, és mivel nem tudott lemenni a faluba, szeretne most sétálni egyet, de majd vigyázok rá – rábólint beleegyezésként, majd tovább megy dolgára.
Nos igen, nem könnyű nevelés alatt tartani egy ekkora hordát, mint az ő osztálya.
Leérek egész hamar, de még nincs lent, így a megbeszélt helyen várok rá, zsebre dugva kezeimet.
Hosszú percek után még mindig nem jön, már épp megfordulva mennék utána, megnézni nem esett-e baja, ekkor pont vele találom magam szembe, és elmosolyodom.
Arca piros, és jól bebugyolálva magát jött le. Helyes.
- Remélem jól vagy- tartom felé kezem, mire közelebb lép, és belecsúsztatja kesztyűs kezeit az enyémbe. Ez után karomat ajánlom fel neki, s ő kecsesen karolva bele áll mellém. Habár vastag kabát választ el minket, érzem a ruhán keresztül teste melegét, és azt a lágy érzést, ami a kisugárzásából áll… Megkapó látvány.
Elindulunk egy irányba, persze ilyen sötétben csak a megvilágított sorokon engedem hogy haladjunk, fő a biztonság.
Őt figyelem, ahogy a világra csodálkozva, ragyogó szemekkel kémleli a sötét tájat, ami még szerintem is tényleg csodás, még így ebben az esti fényhiányban is.
Lassan megyünk, hisz nem szeretném, ha megerőltetné magát, belém karolva érzem, hogy néha nehéz tartania magát, tudtam, hogy nem lett volna jó ötlet még kijönni, hisz gyenge még a szervezete.

Meglátok egy padot, ahogy halovány megvilágítás játszik, körben csak sima falak, sehol egy ablak, ahol figyelnének, sehogy egy szikla vagy fa, amiről hó borulhatna le.
- Gyere, üljünk le! – irányítom lassan a kiszemelt hely felé, s mellém ülve foglal helyet. Ösztönösen ölelem át a hátánál, ezzel is közelebb vonva magamhoz. Fejét vállamra hajtja, puha hajába fúrom saját arcomat, s ebben az idilli hangulatban csak egyetlen pillanat műve az egész, hogy ihlet szállja meg zsibongó fejemet.
Lehunyom szemem, közben az ő arcát cirógatva egyik kezemmel formálom a szavakat, a sorokat melyek csak magától jönnek. Másik kezemmel az ő kezét melegítem, s ez által erőt nyerve sóhajtok fel, majd a fejemben keletkezett kis verset halkan, lágy lassúsággal szavalom el a karjaimban lévő gyöngyszemnek.

„Szépséged felér a tájjal,
Minden vele járó bájjal.
Ha mellettem vagy, a hideg elszáll,
S a melegség az ami átjár.
Maradj mellettem, hogy ne fázzak,
Mondjunk búcsút a magánynak,
S ha szívünkben a meleg nem alszik ki
Az lesz az örök, s az igazi.”

Se címe még, se megörökítő pillanat, se áthúzott sorok, betűk vagy papírok.
Pár egyszerű szó egymás után téve, melyek érzelmeket csal ki az emberből, vagy épp a szívébe lopja a pillanatot… Már csak papírra kéne vetnem, de nincs eszközöm ahhoz, hogy ezt megtegyem. karomban Lyrana mocorogni kezd, s csak ekkor jövök rá, hallotta minden szavam, azaz azt a versikét, amit neki szavaltam. Vajon tényleg hallotta? Vagy csak én képzelem?


(A vers saját, nem ellopni, vagy annak leharapom a fülét :P)

 


<<1.oldal>> 2. 3. 4.

© Copyright 2009-2024. All rights Reserved (Minden jog fenntartva).